Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha igazoltat egy rendőr/közter...

Ha igazoltat egy rendőr/közteres, megteheti ezt?

Figyelt kérdés

Tudtommal, ha hivatalos személy igazoltat, akkor a birtokába került okmányokat/adatokat nem adhatja ki harmadik félnek.


Gondolkodtam más példán, de nem jutott eszembe, így ezen keresztül vázolom fel a kérdést:

Ellenőrök Kis Pistát bliccelésen kapják, de Pista nem hajlandó átadni az iratait az ellenőröknek. A közelben lévő közterületesek/rendőrök is beszállnak a pótdíjazási eljárásba, nekik már átadja Pista az iratait, de felszólítja a köztereseket/rendőrt, hogy nem járul hozzá, hogy harmadik félnek átadja az adatokat.


Életszerű a felvetés?



2012. okt. 5. 09:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
67%

Jaj a kis jogász, inkább arra lenne eszed, h jegyet vegyél.

Egyébként mondhatsz akármit, az adataidat a rendőr szépen felírja, aztán később a BKV/Volán/Máv simán kikérheti.

2012. okt. 5. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
64%

Lemaradt, h ezért is lett kibővítve a közteresek jogköre, meg ezért járnak a BKVsokkal, szal hiába próbálsz Magyar György lenni, ez bukta.

Jah és még rád verik annak a díját is, h rendőrt kellett kérni, ami több mint a büntetés.

Szal ha rám hallgatsz nem b.uziskodsz a rendőrrel meg közteressel.

2012. okt. 5. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
87%

Ez a baj ezzel az országgal. A jogaival mindenki k..vára tisztába van, de a kötelességeivel már kevésbé.


Persze ha megtörtént dologról van egyáltalán szó...

2012. okt. 5. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Első válaszoló: Nem tűnsz megbízható forrásnak, úgyhogy várom még a válaszokat. ( Nem tőled.)

De azért köszönöm a közreműködésedet.

2012. okt. 5. 09:56
 5/13 A kérdező kommentje:

El tudnátok vonatkoztatni egy kicsit? NEM megtörtént eset, NEM Kis Pista vagyok. Ennyire nem megy a szövegértés, hogy észrevegyétek: az alapkérdést csak demonstráltam egy példával?

Nem tudom, hogy történt-e ilyen, azt sem, hogy történhet-e ilyen, de nem is érdekel.

Az érdekel, hogy a rendőr átadhatja-e harmadik félnek xy adatait. Ennél egyszerűbben is leírjam a kérdést?

2012. okt. 5. 09:59
 6/13 anonim ***** válasza:
82%

Leírtam, h igen kiadhatja, de nyugodtan okoskodjál, majd rájössz, h a forrás megbízható.

Meg akkor arra adjál már választ, h akkor a rendőr minek jön oda, ha nem adhatja ki a BKV- nak az adataid?

2012. okt. 5. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Golan Trevize ***** válasza:
77%

"Tudtommal, ha hivatalos személy igazoltat, akkor a birtokába került okmányokat/adatokat nem adhatja ki harmadik félnek."


Urban legend. Feljelentésre pl. kötelesek kiadni. Azzal meg pistike még szarabbul is járhat.


"nem járul hozzá, hogy harmadik félnek átadja az adatokat."


LOL. Ez nem egy rólad készült fénykép, hogy nem járulsz hozzá, hogy itt-ott megjelenjen...

2012. okt. 5. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez az eset nem történt meg, de történt már ilyen, ez biztos. Csak az ügyben eljáró hivatal(ok)nak adhatja át a rendőr az adataidat, ha az ügy folytatódik, pl bíróságnak.


U.I: Nem hiteles forrásból írtam, csak azt, ahogy én tudom...

2012. okt. 5. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Golan Trevize, 10:04-es válaszoló, köszönöm a válaszokat.


A többiek pedig gyakorolják még egy kicsit a szövegértést, privátban tudok ajánlani jó könyvcímeket. Szívesen segítek, írjatok nyugodtan.

2012. okt. 5. 10:06
 10/13 anonim válasza:
100%

Úgy van, ahogy az első írja, a rendőr felírja az adataid, bent készít róla jelentést, majd csatolja mellé az adataid.

Aztán a xy cég meg kikérheti.

Jah és az is igaz, h ki kell fizetni a rendőri intézkedés díjat, ami vagy 40 ezer.

2012. okt. 5. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!