Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit jelent az, amikor egy...

Mit jelent az, amikor egy ügyvédhez oda van írva, hogy "elektronikus cégeljárás"? Miben más ez az megbízójára nézve?

Figyelt kérdés

Mert ügyvédet keresek, olyat, akivel ímélekkel tarthatom a kapcsolatot, ímélben küldi el az iratokat, ímélben beszélgetünk, és nem kell személyesen találkozni.

Aztán itthon kinyomtatom a leveleket.


Kb- harmada az ügyvédeknek odaírja a megjegyzés rovatba, hogy elektronikus cégeljárás.

Ez jelentheti azt, amit én keresek?


És még egy; nekem ugye elég ehhez egy egyszerű házi számítógép? Mert csak az van, személyi számítógép, nem céges, profi.



#számítógép #ügyvéd #levelezés #elektronikus cégeljárás #számítógépes kapcsolattartás
2016. aug. 31. 05:22
 1/5 A kérdező kommentje:
más az ügyvéd megbízójára nézve, kimaradt az ügyvéd...
2016. aug. 31. 05:26
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Semmiben nem más. Évek óta kizárólag elektronikus módon lehet cégeljárást intézni, ráadásul ügyvédköteles az eljárás.


Csupán azért írják oda, hogy tudassák az érdeklődőkkel, hogy foglalkoznak cégügyekkel. (Mivel nem minden ügyvéd csinálja, van, aki másra szakosodott.)


Tök mindegy, hogy neked otthon mi van, úgyis csak az ügyvéd tudja beadni az anyagokat, a saját, elektronikus aláírásával ellátva, megfelelő nyomtatványon, meghatalmazás csatolásával, stb.

2016. aug. 31. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ja, és nem, nincs olyan, hogy cégeljárásnál ne kelljen személyesen találkoznotok, mivel meg kell győződnie a személyazonosságodról, le kell fénymásolnia az okirataidat, és elektronikusan leellenőrizni azokat is, aláíratni személyesen veled mindent... Ez ilyen.


Az elektronikus kapcsolattartás a Cégbíróság irányában történik, nem az ügyfél és az ügyvéd között.

2016. aug. 31. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

akkor nem azt jelenti, amit én szerettem volna.


KÖszönöm szépen.

2016. aug. 31. 14:47
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem, de sajnos arra nincs is lehetőség.
2016. aug. 31. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!