Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Már írtam korábban azzal...

Már írtam korábban azzal kapcsolatosan hogy a lakásomba költözött a párom, fizeti a rezsi rá eső részét. Nekem van lakáshitelem ami nyilván nem tartozik rá. Viszont az ő lakása ki van adva albérletbe, jár nekem ebből valamennyi pénz?

Figyelt kérdés

Ismét összevesztünk amikor említettem neki mennyire rosszul esik hogy megélhetési problémáim vannak,miközben ő csak úgy kap havi 35 ezer forintot.

Azt mondja a lakásáért ő dolgozott meg annak idején,miért járna nekem abból bármilyen haszon. Igaza van?


2016. aug. 31. 09:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
fizettess vele berleti dijat, vagy menjen haza
2016. aug. 31. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nos gyakorlatilag igaza van, semmi közöd a lakásához. De most ingyen lakik nálad, ha ez zavar/nem bírod anyagilag, akkor fizessen bérleti díjat. Egyébként meg gondolkodj el rajta, hogy mennyire le_szar az az ember, akivel össze akarod kötni az életed.
2016. aug. 31. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
15%
Pontosan miert is jarna neked mas tulajdonabol penz? Semmiert, elarulom.
2016. aug. 31. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha a helyedben lennék én azt úgy csinálnám, hogy oké nem jár az ő lakásának bérleti díjából semmi, de akkor (így hogy hitelt kell fizetnem) ő fizessen nekem bérleti díjat, hiszen neki meg ehhez a lakáshoz nincs semmi köze.


Egyébként nem tartom jó dolgoknak, hogy ezen megy a vita.

2016. aug. 31. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
100%

Szerinten nen jár neked abból pénz.

Az az összeg amit a kiadott lakásából kap, az is ugymond a fizetése.


Inkább azt kellene, hogy ne csak a rezsi felét fizesse, hanem a bérleti díj felét is, elvégre ott lakik a te házadban. Mindenképp fizetnie kéne a kb a felét, hisz ő is használja a lakást.

2016. aug. 31. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
100%
Ti biztos, hogy párkapcsolatban éltek? Nem csak lakótársak vagytok?:'D Megélhetési problémáid vannak és így leszar a drágalátos "párod", felemelő kapcsolat lehet köztetek.
2016. aug. 31. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem abból a pénzből kell neked bármi, ezt fontos kimondani, csak a lakáshitel olyan, mint egy fix lakbér. Fizettess vele lakbért. Ha nem akar beleadni a lakhatásba, akkor egy ingyen lakás vagy csak neki.
2016. aug. 31. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
77%
Nehéz kérdés..Ha ő nem lakna ott, neked akkor is meg kéne élned valahogy nem? Bár akkor ugye társulhatnál valakivel aki fizet az egyik szobáért nem? Ha viszont egyedül élnél akkor is ha ő nem lenne, akkor még így jobba jársz, hogy a rezsit megosztjátok. Ha viszont komolyan gondoljátok a kapcsolatot, akkor az a pénz úgy is a tiéd is lesz vagyis inkább a gyerekeké. Ha nála laknátok és te adnád ki, akkor az elmenne a lakashitelre, viszont neked csak a rezsi lenne az ő lakásában. Úgy jobban járnál? Ha igen, kérdezd meg hogy az neki h tetszene? Nem lenne annyi bevétele... Nehéz igazságot tenni.
2016. aug. 31. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
100%

Már többször leírtuk.


Miért nem vagyok képes kiállni magadért?


Mutasd meg neki az előző kérdésre adott válaszokat.

2016. aug. 31. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ez egyáltalán nem jogi természetű kérdés. Másik kategóriában jobb helye lenne.
2016. aug. 31. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!