Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lehet bármilyen törvényes...

Lehet bármilyen törvényes következménye?

Figyelt kérdés
Én 14 éves fiú vagyok és a nővérem 18. Általában elszoktam kisérni a tesómat bulikba, ahol én is szoktam inni mértékkel. Nemrégiben elmentünk egy buliba. Minden j= volt, de egy félig ittas csóró megprobálta a tesómat erőszakkal megcsókolni és szerintem többet is akart tőle. Én tesvére modjára oda mentem és ellöktem a csórót. Nagyon nem féltem, mert 178 cm vagyok és nagyon jól tudok bunyozni. A csóró elkezdett engemet ütni és én sem hagytam magam. Csak szerintem túlzásba vittem, mert eltörött az orra és komoly zúzodásokat okoztam neki. Azt mondta feljelent a rendőrségen és megveret. A megveretéstől nem félek, mert a barátaim aki velem egyidősek és jobban bunyoznak nálam megvédenének. Amit tettem az önvédelemnek számít?

2016. szept. 1. 19:15
 1/7 ZZotyaa válasza:
51%
Ez más súlyos testi sértésnek minősül ha jól tudom (nem biztos), és még Garázdaságnak is, de mivel még fiatal korú vagy ha jól tudom börtönbe még nem mehetsz, de a családit megvonhatják. kb. ennyi de ha bármi is lenne pl. levél a rendőrségtől keressetek 1 jó ügyvédet :D
2016. szept. 1. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
44%
#1 az erőszakos csókolás pedig szexuális zaklatásnak, ami picit súlyosabb egy súlyos testi sértésnél... Mellesleg súlyos testi sértésért egyébként sem kapnál semmkt, max felfüggesztettet, de ilyen esetben szerintem még a csávó örülhet, hogy egy kis vérző orral megúszta. Szóval szerintem még feljelenteni sem fog. Ha meg igen, őt fogják kiröhögni, hogy egy gyerek megverte.
2016. szept. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
látom fogalmazásból gondok lehetnek nálad.. "A csóró elkezdett engemet ütni" és ezek meg mik könyörgöm?..; "...nagyon jól tudok bunyozni" "... jobban bunyoznak nálam" amit tettél az önbíráskodásnak számít.. (remélem testi sértésért mész a fiatalkorúak börtönébe) mindenesetre a kérdésen jót röhögtem
2016. szept. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Ha feljelent akkor jarhatsz a birosagra, es ha joo ugyvedet talal te meg nem, akkor meg ki is sajtolhat buntetest (fegyhazat, vagy hazi orizetet, azt nem tudom, sztem elobbit). Ez utobbi viszont szerintrm nem terjedhet egy ket hnapnal tovabb.


De ez a legdrasztikusabb ami tortenhet.



Egyb: szerintem keresd meg valahogy, es kerj tole bocsanatot, ugy a legtisztabb

2016. szept. 1. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
50%
Ha feljelent ti is jelentsétek fel és kész, valószínűleg majd kérni fogja hogy akkor mindketten vonjátok vissza, mert ő is bűnös.
2016. szept. 1. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
jah, 5-ös remek ötlet, annyi a bibi, hogy közvádas bűncselekmények esetében nem lehet visszavonni a feljelentést... De am, tuti ötlet! ;)
2016. szept. 2. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát attól ha mégis arra kerül a sor, tényleg fel kellene jelenteni őt is, hisz tényleg, itt ős is hibás.
2016. szept. 2. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!