Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen büntetésre számíthatok,...

Milyen büntetésre számíthatok, vagy számíthatok-e egyáltalán büntetésre egy you-tube videóért, ha abban egy neten talált fényképet felhasználtam egy nőről?

Figyelt kérdés
Jogilag milyen rendelkezések vannak? Ha észreveszi, feljelenthet? Egy neten talált kép volt(ráadásul egy magyar blogból, de ezt én akkor nem tudtam, egy barátom hívta fel a figyelmet, hogy ki ez a videómban), picassában átszerkesztettem, montázst készítettem, ahol én és ő voltunk, őt rászerkesztettem egy tetőre, a dalban vígasztalom, hogy ne legyen öngyilkos. De annyira meg van szerkesztve a kép, hogy alig lehet kivenni, honnan származik, talán ő esetleg ráismerhetne, ha a youtube-on rákattintana. Ha feljelentene, mire számíthatok? Csak letiltanák a videómat, vagy lennének egyéb következmények is?
2016. szept. 4. 23:06
 1/5 anonim ***** válasza:

A youtube letilthat, de ettol.fuggetlen a no is feljelenthet. Kicsi az eselye hogy talalkozna a videoddal, de persze hogy lehet.belole baj.


Meg az ingyenes kepadatbazisokbol (pixabay stb) sem.lehet az embert abrazolo kepet az emberek hozzajarulasa nelkul hasznalni, nem hogy szerkeszteni...

2016. szept. 4. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0,0000001% esély van rá, hogy baj lehet belőle.
2016. szept. 5. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Konkrétan attól függ, hogy amiről leszedted milyen license-szel rendelkezik. Vannak oldalak, ahol szabadon felhasználhatóak, vagy máshol csak módosítás nélkül, esetleg forrásmegjelöléssel...
2016. szept. 5. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
És milyen büntetésre számíthatok, ha mégis lenne valami?
2016. szept. 5. 14:58
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem valószínű, hogy lesz ebből valami. Először, úgy tudom, meg kellene kérnie téged, hogy szedd le a videót, és csak akkor jelenthet fel, ha nem szeded le. Amúgy szerintem szedd le, ez bunkóság.
2016. szept. 5. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!