Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen matek feladatokra...

Milyen matek feladatokra számíthatok az egyetemen, mondjuk az első, második hónapban Biológia Bsc-n? (a tantárgy tematikáját bemásoltam)

Figyelt kérdés

"Számhalmazok. Nevezetes egyenlőtlenségek: számtani mértani közép közti egyenlőtlenség, Berboulli egyenlőtlenség. Függvények.

Számsorozatok, monotonitás, korlátosság, konvergencia. Nevezetes sorozatok. Határérték számítási eljárások. Végtelen sorok.

Függvények határértéke, nevezetes határértékek. Folytonos függvények.

Differenciálszámítás, deriválási képletek és szabályok.

A differenciálszámítás alkalmazásai: monotonítás vizsgálat, szélsőérték keresés, konvex, konkáv függvények jellemzése. Függvényvizsgálat.

Integrálszámítás. Határozatlanintegrál, alapintegrálok. Parciális integrálás. Integrálás helyettesítéssel. Határozott integrál, Newton-Leibniz képlet. Az integrálszámítás alkalmazásai.

Improprius integrálok. "


Tudnátok néhány feladatot írni a tematika alapján amit a 2-es vagy 3-as jegyért mondjuk meg kell tudni csinálni?? (csak kíváncsi vagyok milyen nehéz, bár még csak most leszek 12.osztályos, és mondjuk a matek nem a kedvencem)


2013. júl. 27. 16:30
 1/4 anonim ***** válasza:
Melyik egyetemre készülsz?
2013. júl. 27. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az adott egyetem honlapján biztos vannak régebbi vizsga feladatsorok, ha leírod az egyetemet, szerintem tudunk írni ilyet.
2013. júl. 27. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Pécsi Tudományegyetem TTK. Amúgy már párat láttam az interneten, de persze írhattok.
2013. júl. 27. 18:32
 4/4 anonim ***** válasza:
Egy gépészmérnök szaktársam a Pécsi egyetemről jött. Ő maga mondta, hogy a matek vizsga az elmélet bemagolása és előadása volt. Zárthelyin kérhetnek feladatot, de a ZH feladat még a legkisebb bajod. Nézz utána, kérdezz esetleg ismerőst, de nekem ezt egy gépész srác mondta(akinek amúgy is kéne a matek) és tudtommal ezért is távozott onnan. Ezek alapján ha a gépészektől nem kérték ott a matekot, akkor a bioszosoktól még annyira se fogják. DE ha tudsz járj utána. Nézz utána kik az előadók, markmyprofessor.com-on keresd meg őket. Ott találhatsz róluk véleményt.
2013. júl. 27. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!