Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha eltartási szerződés van...

Ha eltartási szerződés van akkor teljesen kiiktattak a vagyonból?

Figyelt kérdés
Ketten vagyunk örökösök és az idős rokon akitől örökölnék eltartási szerződést kötött a másik örökössel hónapokkal ezelőtt és most tudtam meg,de több infóm nincs.Mi a teendő,csúnyán kisemmiztek és még csak nem is szóltak róla.
2010. ápr. 22. 11:34
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:
Gyarapította a vagyont???Pénzelték rendszeresen és mindig felpakolva jött el tőlük és rengeteg mindent kapott ami nem kevésbe került a nagyszüleimnek,ő onnan mindig csak elhozott.
2010. ápr. 22. 12:07
 22/32 anonim ***** válasza:
Azta ,De rohadt irigy vagy!
2010. ápr. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
Tuti a Te apádat is pénzelték és mindig felpakolva jött el tőlük. Sőt gyanítom Te is üres kézzel mész de tele kézzel távozol
2010. ápr. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 A kérdező kommentje:
Akkor még nyilván én vagyok a szemét....Úgy tünik és elég durva pedig szerintem hogy valaki csak a vagyonért segít az édesanyján,szemét pénz éhesek a férjével együtt,még élt mind két szülő és már temette volna őket,csak hogy örököljön,előtte meg volt hogy évekig rájuk sem nézett,hát ilyen szemét világot élünk,ilyen egy mocskos férgeket hordoz a föld magán.
2010. ápr. 22. 12:10
 25/32 anonim ***** válasza:

100% hogy meg van a miértje annak hogy nagymamád( akit csak idős rokonnak titulálsz) miért döntött így.

Talán kérdezd meg tőle hiszen állítólag nagyon jóban vagytok

2010. ápr. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:

Lehet hogy tényleg pénzéhesek, de te sem vagy különb!

sőt

2010. ápr. 22. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:

Nézd!Eltartási szerződés lényege az,hogy az idős ember élete végéig bebiztosította magát,hogy valaki mindig ott lesz mellette.Aki,főz,mos,takarít rá.Aki elmegy a gyógyszertárba,ha kell kitörli a seggét,és pelenkázza..Ha kell a minden nap elviseli az idős ember "bogarait".Ezt lehet,hogy 1 évig,de lehet,hogy 20 évig is csinálni fogja.Cserébe megkapja az idős ember vagyonát.Ez így van jól.Aki megdolgozott érte,aki segített azé a vagyon..

Te mit tettél eddig? Azt ,hogy kicsi gyerekként ott voltál,az nem segítség..

Arra hivatkozol,hogy 3 műszak,és kis gyerekes vagy.Ez nem ok..Gyerekkel is el lehet menni hozzá,és lehet segíteni..Igazából te nem is nagyon nyitod rá az ajtót.Ugye jól gondolom.Akkor miért sírsz? Nem hiába kötött a nagymamád eltartási szerződést hiszen már rég észrevette,hogy te nagy ívben sz@rsz rá..Ha mindig ott lettél volna amikor szüksége lett volna rád,akkor most nem lenne ilyen gondod..

De a kis kapzsi szívednek elárulók valamit.megnyugodhatsz ha egyszer meghal a nagymamád,nem vagy köteles mint rokon anyagilag rendezni a temetését.Akkor ez a feladat is arra hárul aki örököl...(ez megnyugtat?)

2010. ápr. 22. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
Azt írtad téged nem érdekel a pénz. Akkor mit nyavalyogsz azon, hogy nem kapsz semmit? Meg hogy nincs időd meglátogatni. Ott a hétvége. De én azt vettem észre az egészből, hogy egy pénzéhes emberke vagy, aki álszentkedik.
2010. ápr. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:

az eltartási szerződés azért eltartási, mert el kell tartani azt, akivel szerződsz. ha ez nem valósul meg, akkor a szerződés nyilvánvalóan semmis.

ha tényleg ne történik tartás, akkor minden további nélkül a dolog megtámadható a bíróságon.

egyébként így jártál.

2010. ápr. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 A kérdező kommentje:
Tévedés ne essék,megyünk hozzá rendszeren és többször felajánlottam a segítségem,de mindig elutasítottak,a temetést pedig tudom hogy nem nekem kell fizetnem,egyébként is erre a nagymamámnak milliói vannak,ha még rá nem tették a kedves nagynénémék a kezüket.Engem nem a pénz bánt igazán,hanem hogy még csak nem is szólt róla a nagymamám és nem ezt ígérte,de ilyen világot élünk,pénzért gondozzák egyesek az édesanyjukat.
2010. ápr. 22. 12:26
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!