Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Esett az eső és megcsúszott...

Esett az eső és megcsúszott az autóm. Az autóút bevezetőjén.60-as tábla volt én 50 km/órával mentem. Szerencsére nem sérültem meg komolyan. De a kocsim eleje csúnyán. Mekkora pénzbírságra számítsak?

Figyelt kérdés
Volt rendőr felvette az adatokat és vallomást is tettem. A felelősséget elismertem.De ez szerintem akárkivel megeshetett volna.
2016. szept. 10. 21:36
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Mért kapnál pénzbírságot ? Minek volt ott rendőr ?

Ez a te és a biztosítód dolga szerintem.

2016. szept. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem haladtál a megengedett sebességnél gyorsabban, sőt, mivel eső volt, még megpróbáltál óvatosabban is vezetni (50km/h). Miért büntetne meg a rendőr?
2016. szept. 10. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem a rendőr büntet meg hanem a közlekedés rendészet. A rendőr felvette a tanúvallomásomat.Mondtam , hogy mennyivel mentem és be voltam kötve, habár van légzsák a kocsiban nem nyílt ki. Megnézte az övemet azt mondta nem voltam bekapcsolva és azt is mondta hogy nem 60-as tábla van kint , hanem 40-es ,de én ma megnéztem és 60-as tábla van kint.
2016. szept. 10. 21:53
 4/8 anonim ***** válasza:
Aláírtál papírt, amin az van, hogy nem voltál bekötve és 40-es tábla van? Ha nem, nincs gond, hagyd a pintérkutyát figyelmen kívül. Amit mond, az nem hivatalos. Ha aláírtad, még akkor is támadhatod a dolgot a tábla miatt, amennyiben (pl. képpel) bizonyítani tudod. Ezzel viszont siess, mert kitelik tőlük, hogy csak a "te kedvedért" kicserélik a táblát.
2016. szept. 10. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"Nem haladtál a megengedett sebességnél gyorsabban, sőt, mivel eső volt, még megpróbáltál óvatosabban is vezetni (50km/h). Miért büntetne meg a rendőr?"


Megbüntethetnek.


Nekem is volt már balesetem és én is a megengedett sebességnél kevesebbel mentem, mivel fagyott, csúszott az út.

Büntetést mégis kaptam azzal az indokkal, hogy "nem az útviszonyoknak megfelelő módon vezetett".



Ha engem kérdezel, lehúzás az egész.


Ezek a hatóságok pénzbeszedésen kívül másra nem jók.

2016. szept. 10. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az mindegy, hogy 60-as tábla van, "relatív gyorshajtás" címszóval így is megbüntethetnek. Vagyis, ha úgy ítélik meg, hogy az adott útviszonyok között az 50 km/h gyors volt, akkor kapsz szabálysértési bírságot. Egyébként ezért kell kerülni a rendőrség bevonását, ha nincs személyi sérülés.
2016. szept. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
5/6 -os bocsi hogy így szólítalak. Mennyit kellett fizetned?
2016. szept. 10. 22:06
 8/8 ConnectCare ***** válasza:

Én sem vagyok benne biztos, hogy azonnal fizetnék, sőt...nem lehet, hogy az útfenntartó nem táblázott kellő körültekintéssel, hogy ő figyelmeztethetett volna arra, hogy az útszakasz esőben veszélyes és nem lehet, hogy ő a károkozó és a kérdező a károsult?


Ügyvéd(jelölt)höz vele, ha csekk jön róla!

2016. szept. 10. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!