Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy másolt dokumentumot...

Egy másolt dokumentumot komolyan vesz a bíróság?

Figyelt kérdés

Munkaadóm, egy gyártulajdonos iratott 2 éve egy olyan papirt, hogy ameddig én mérnök gyakornok vagyok, addig minden anyagi és jogi felelősség őt terheli.


Azért irta ezt, mert faképnél hagyta a főmérnöke és csak én tudtam volna átvenni a munkát. És igy akart nyalizni, hogy nehogy elmeneküljek (fizetésemelésről talán még nem hallott)


Az elmult két évben sem előléptetés, sem fizetésemelés csak egy csomó extra felelősség.


Ha felmondanék, akkor ezuttal nem lenne akinek átadjam a munkát, a cég tervező hiányában igen nehéz helyzetbe kerülne. (hát igen, hülye is az, aki egynél több embert tart egy feladatkörre)


Csak az a baj, hogy az ominózus levél szkennelt változata van csak meg. Az eredeti nagy eséllyel eltünt a munkahelyi papirrengetegben...legalábbis az én példányom.


Sajnos esélyes, hogy kilépésemkor vergődni fog a főnök, mivel a pénzügyi dolgaiba ronditok bele. És ilyenkor perel és hasonlók, mocskolja az embert. Mindenkivel ezt teszi, sokszor akár szórakozásból is.


És persze egyik kedvenc eszköze, hogy vélt-valós sérelmeket és kárigényeket ró fel a kilépővel szemben.


Nekem viszont van ez a papirom...gondolom jönne a ködösítéssel, hogy ÉVEKIG nem lehet senki sem gyakornok.


Ja, nyilván az orvosok nem évekig gyakornokok? Vagy az ügyvédjelöltek?


Egyébként meg elöléptetés nélkül mégis mit akar? Vagy azt gondolja, hogy a de-facto kineveződés (mert hát rám ragadtak idővel feladatkörök) teljesen körülhatárolt fogalom?


2016. szept. 11. 14:39
1 2
 1/18 szántóvető ***** válasza:
nem értem:miért nem léptél le ha elégedetlen vagy ill meddig akarsz még szopni?a papírnak semmi köze az egészhez,kár is volt megemlíteni.
2016. szept. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

hihetetlenül nehéz volt munkát találnom.


mondjuk hiába dolgozom itt két éve, semmivel sem lett könnyebb...mivel az esélyes új munkahelyeken a korom miatt felém támaszott elvárások is arányosan nagyobbak. Amiknek én továbbra sem tudok megfelelni.

2016. szept. 11. 14:48
 3/18 anonim ***** válasza:

A papírodal nemsokat érsz, mert a bíróság csak hiteles másolatot fogad el bármiről, azon egyszerű oknál fogva hogy egy papírt bárki tud készíteni bármilyen szöveggel.

Próbálj meg minél békésebben eljönni a cégtől, ez a legtöbb amit megtehetsz ebben a helyzetben.

2016. szept. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

a felmondásomatt a fönök a személye ellen irányuló legnagyobb inzultációnak venné.


Egyedül akkor nem pattogna, hogyha odavinnék valakit, akit betanitanék a munkámra (1 év mondjuk elég) és utána felmondok.


Persze a betanitás alatt nem fizet semmit az új embernek és nekem is végezni kell a munkámat.

2016. szept. 11. 15:37
 5/18 A kérdező kommentje:
egyébként mindegy, akkor megkeresem az eredetit....akkor mit fogtok kitalálni?
2016. szept. 11. 15:39
 6/18 anonim ***** válasza:
Ha megvan az eredeti papír és azt két tanú hitelesítette akkor irány a munkaügyi bíróság, ott add elő a történeted, ők megmondják a jogi lehetőségeidet.
2016. szept. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

akkor ilyen erővel a munkaszerződéssel is kitörölhetem?


mert azon sincsen tanú, csak aláírások, pecsét, iktatószámok

2016. szept. 11. 15:48
 8/18 anonim ***** válasza:
A munkaszerződést az aláírásával és a hivatalos pecsétjével hitelesíti a mukáltató, az abban leírtakért ő teljes felelőségel tartozik.
2016. szept. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Ez a 72%-os szerintem a boltba is két tanúval megy le vásárolni egy zsák krumplit. Meg a piacra is az anyjával-apjával megy, hogyha vesz valamit legyen két tanú.


Elég a szkennelt változat, a bíróság tisztában van vele, hogy a munkavállaló nehezebben bizonyít tényeket a munkáltatótól való függősége miatt.


Ha ennyire nem jó a munkahelyed, akkor simán mondj fel, letöltöd az 1 hónapos felmondási időt és viszlát, nem tudna miért pereskedni veled.

2016. szept. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
de tudna, mert mindenkit szopat, aki felmond...
2016. szept. 12. 13:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!