Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi van ha a bíróság által...

Mi van ha a bíróság által jogerősen kiszabott közérdekű munkát, önhibámon kívül nem tudom el végezni?

Figyelt kérdés
Jogerősen közérdekű munkára ítéltek! A jogerős ítéletben közérdekű munkára ítéltek. A miérteket nem részletezném mert nem a kérdés része! A lényeg az ítéletben volt enyhítő és súlyosbító körülmények. A részleteket itt se részletezném ki teljesen. Csak annyit, hogy idáig bűntettlen elő életű voltam. Viszont a bíró nem vette figyelembe, hogy a munkaképességem csökkenése 67 % és III. csoportú rokkant vagyok, illetve 53 %-os egészség károsodott. Ennek ellenére közérdekű munkára ítélt. Az érdekessége az, hogy a közérdekű munkához egészségügyi alkalmassági kell. Az egészségügyi alkalmassági meg van. Csak hogy a kijelölt munka hely, amit ki jelöltek nekem, az nem tud foglalkoztatni mert a munkaképességem csökkenése 67 % és III. csoportú rokkant vagyok, illetve 53 %-os egészség károsodott. Ezért a munkát nem tudom el végezni. Az egészségügyiben benne is van, hogy folyamatos több órás fizikai munkát nem tud el végzeni, mert arra egészségügyileg alkalmatlan. Más közérdekű munkát nem tudnak adni, csak fizikai munkát, amire egészségügyileg alkalmatlan vagyok. Ilyenkor mi a teendő? És mire kötelezhetnek?

2016. aug. 30. 11:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Átváltják a közérdekű munkát letöltendőre, szépen bevonulsz pár hétre a legközelebbi fogházba.
2016. aug. 30. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
60%
És a miérteket nem részletezném.
2016. aug. 30. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nem váltják át! Mert az egészségügyi alkalmassági érvényessége egy év! Az egészségügyi alkalmasságiban részletesen le van írva mi az amit el tud az elítélt végezni, és mi az amit nem tud el végezni. Mivel nem vagyok teljesen munka képtelen, csak nem tudnak számomra olyan munkát el végezni, amit a rendszer ki tudna adni. Így átváltásra nincs mód. Jelen pillanatban. Jelen esetben pedig a ki jelölt pártfogó feladata, olyan munkát adni amit, el tudok végezni. Igen ám, csak hogy közérdekűben csak olyan, munka van ami fizikai munka. Például: Napi 4 órában utca takarítás, vagy szintén a napi 4 órában kertészeti munka. Mert a lakhelyemen csak egyetlen egy közfoglakoztató cég van, egy bizonyos XY nonoprofit kertészeti kft. Ami utcák, terek, és egyéb közterek fentartásával, takarítással, és kertészeti rendbe tartásával foglakozik. Erre én képtelen vagyok fizikailag. Vagyis ezt nevezik, önhibán kívülinek! Éppen ezért az önhibán kívüli eseményeket, illetve önhibán kívüli eseteket a törvény sem rendeli büntetni. Mert csak akkor váltják át, ha az adott el ítélt önhibájából nem végzi el a közérdekű munkát. De ha egészségügyileg alkalmatlan valamire valaki, az nem számít önhibának.
2016. aug. 30. 12:12
 4/12 A kérdező kommentje:
Kedves 1-es válasz író, erősen figyelmedbe ajánlom a 2012. évi C törvény 47. § (4)-es bekezdését. Amely a következő kép fogalmaz: 2012. évi C törvény 47. § (4) A közérdekű munkára ítélt köteles a számára meghatározott munkát elvégezni. Az elkövető olyan munka végzésére kötelezhető, amelyet – figyelemmel egészségi állapotára és képzettségére – előreláthatóan képes elvégezni. - Ebben az esetben különösen a második mondatott javaslom át olvasni, és legfőbb kép értelmezni számodra, amely a következő kép fogalmaz. "Az elkövető olyan munka végzésére kötelezhető, amelyet – figyelemmel egészségi állapotára és képzettségére – előreláthatóan képes elvégezni." Na ezért nem váltják át, és ezért nem váltható át, az esetemben. Mert az államnak kell arról gondoskodni arról, hogy a köz érdekű munkában, egészségügyi vonatkozásban végre hajtható legyen.
2016. aug. 30. 12:22
 5/12 anonim ***** válasza:
40%
Valld be inkább, lusta vagy dolgozni napi 4 órát és csak a kifogásokat keresed, a számaid mögé bújsz. Amúgy ha megvan az alkalmasságid akkor tényleg nem értem, hogy mi akadálya lenne annak, hogy dolgozz. Majd kijelölnek másik helyet, ahol ugyanígy lebeszélheted, hogy ne kelljen dolgoznod.
2016. aug. 30. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
54%

Remélem addig vernek, amíg megtanulsz értelmesen és helyesen írni/fogalmazni.


Azzal tennéd a legnagyobb szívességet ennek az országnak.

2016. aug. 30. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Kedves 5, és 6-os válasz író! Nagyon de nagyon szánalmas vagy! Ugyanis mit nem lehet azon érteni amit le írtam. De úgy látszik, én (kérdező) fizikai egészségügyileg vagyok alkalmatlan. De te kedves 5-ös válasz író meg, szellemileg / agyilag vagy alkalmatlan. Mert felfogó képességed az egyenlő a nullával. Ugyanis nekem papírom is van róla hogy, 67%-os a munkaképesség csökkenésem, és III. csoportú rokkant vagyok, sőt arról is orvosi papírom van, hogy 53%-os egészség károsodott vagyok. Ezen mit nem lehet, nem érteni? És mit kell bele értelmetlenül fantáziálni arról, hogy lusta meg nem akar dolgozni. Vedd már te is észre magad. És inkább hasznos infóval szolgálj.
2016. aug. 30. 12:49
 8/12 anonim ***** válasza:

Jelezted a bíróságnak, hogy rokkant vagy?

Ha nem, akkor az a te hibád és így majd mész a fogházba.

2016. aug. 30. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem a Btk.-ban lesz, hanem a a büntetések, az intézkedések, egyes kényszerintézkedések és a szabálysértési elzárás végrehajtásáról 2013. évi CCXL. törvényben (továbbiakban: Bvtv.):


63. § (1) A büntetés-végrehajtási bíró hivatalból vagy a pártfogó felügyelő előterjesztésére, a 289. §-ban meghatározott ok fennállása esetén az iratok alapján megállapítja a közérdekű munka végrehajthatósága megszűnését. Az eljárásnak az elítélt kérelmére is helye van.


(...)


289. § A közérdekű munka vagy annak hátralévő része nem hajtható végre, ha az ítélet jogerőre emelkedése után az elítélt


c) egészségi állapotában olyan tartós változás következett be, amely a közérdekű munka végrehajtását nem teszi lehetővé, vagy a foglalkoztathatósági szakvélemény, vagy a megismételt vizsgálat szerinti foglalkoztathatósági szakvélemény alapján a közérdekű munka végzésére az elítélt nem alkalmas,


Hozzáteszem azonban, hogy ez csak akkor érvényes, ha az egészségügyi állapotban történő változás csak a jogerős ítélet meghozatala után történt. Ha még azelőtt történt, és nem vették figyelembe, akkor szerintem felülvizsgálat kérhető a Kúrián, egyébként a határozatot hozó tanácselnöknél kell kérni a változtatást.

2016. aug. 30. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Kedves 9-es válaszíró! Köszönöm! Köszönöm, a hasznos infót. Ez ugyanis a témába vágó hasznos információ volt. Ilyen infóra van szükség itt. Még egyszer köszönöm. De, hogy a te kérdésedre is válaszoljak. Igen a rokkantság, már a jogerős ítélet előtt is fent állt. Sőt a bűnügyi bírósági eljárás meg kezdése előtt is fent állt a rokkantság. A legutóbbi rokkantsági papíron, ráadásul ott van 2 fontos adat is, amely lényeges: 1., Az adott betegnek 18 éves kora előtt is fent állt a betegsége. (2016.-ban be töltöm a 39. évet) 2., Jelen állapotában, újabb felül vizsgálat nem szükséges. - A rokkantsági papírok be lettek adva, a bíróságra. Tehát a bíró tudott róla.
2016. aug. 30. 17:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!