Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Meghatalmazhatom-e nagymamámat...

Meghatalmazhatom-e nagymamámat, hogy a nevemben értékesítse az ingatlant?

Figyelt kérdés
Nagymamám az ország másik végében lakik. Sajnos munkámból és magánéleti helyzetemből adódóan viszont majdhogynem képtelen lennék elutazni olyan messze. A házban nekem nagyapám halála miatt van tulajdonrészem (anyám is meghalt). Nem lehet valahogy megoldani, hogy ne kelljen utazzak? Válaszokat előre is köszönöm! :)

2016. szept. 12. 08:02
 1/5 anonim válasza:
Közokirati meghatalmazással megoldható szerintem, de nem vagyok ügyvéd. Érdemes megkérdezni egy ügyvédet vagy felhívni egy közjegyzőt akivel, ha kell a közokirati meghatalmazást is meg tudjátok írni. Keress rá a közeledben lévő közjegyzőkre és hívd fel.
2016. szept. 12. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az értékesítéssel kapcsolatos ügyintézést végezheti (pláne, ha erre írásos felhatalmazást adsz számára (tanúkkal hitelesítve), az adásvételi szerződésen azonban a te nevednek és aláírásodnak kell szerepelnie (ehhez sem kell ténylegesen jelen lenned, mert postai úton is intézhető), legfeljebb az a kérdés, hogy az ellenjegyző ügyvéd mennyire ragaszkodik ahhoz, hogy személyesen ellenőrizze a hivatalos irataidon (személyi igazolván, lakcímkártya) szereplő adatok valódiságát.
2016. szept. 12. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Ha elküldené esetleg nekem postán a papírokat, amiket aláírok, adataimat fénymásoltan külön lapon mellékletként csatolom neki, akkor az érvényes jogilag, vagy fénymásolt személyes igazolványok azok irrelevánsak ilyen ügyekben?

2016. szept. 12. 08:19
 4/5 anonim ***** válasza:

#2, ne legyél buta, ha nem értesz hozzá ne válaszolj.


Értékesítést szóbeli megállapodással is, az aláírást (eladást) viszont csak ellenjegyzett okirattal csinálhatja. Tehát eladhat (és vehet) a nevedben, nem kell ott lenned személyesen, viszont erre bizonyos alaki követelményeknek megfelelő okiratban meg kell hatalmaznod; legegyszerűbb a közjegyzői okirat az árából kifolyólag.

2016. szept. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A nagymamád lakóhelyének polgármesteri hivatalával felveszed a kapcsolatot. Ott feltehetően van fax. Írsz egy meghatalmazást, amit elfaxolsz, ők pedig kinyomtatják a nagyidnak. Adásvételi szerződésnél ugyanígy eljárhatsz. A hivatal elküldi neked, aláírod, ők ellenjegyzik (ekkor nem kell tanú) és kész.
2016. szept. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!