Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogyan lehetne errol leszoktat...

Hogyan lehetne errol leszoktatni nagymamamat?

Figyelt kérdés

Teljesen elszivja az ember erejet a sok negativitasaval. Velunk lakik egy hazban, es a testvere lanya nagyon beteg. Soha nem volt lenyegeben koztem es a no kozott semmi kozelebbi kapcsolat. Evente 1x lattam par orara, meg szulinapkor irtunk egymasnak egy smst. Ennyi volt. Aztan folyamatosan jon nagymamam a szobamba, hogy jaj mondta, hogy mondtak, hogy nagyon gyenge, jaj mi lesz veluk...nekem ehhez semmi kozom, megertem, hogy nem konnyu nekik, de mindenkinek vannak problemai, miert kell a mas gondjat is a hatunkra vegyuk?

A masik meg az, hogy van apunak 1 kiskertje, kb 2-3 km-re. Mivel fel napokat kepes ott eltolteni es senki mas nem akarja a fel napjat ott tolteni, ezert egyedul megy. Akkor jon azzal nagymamam, hogy jaj, mert apad mar megint egyedul ment, nem ment vele senki. Megmondta, hogy nem is akarja, hogy menjunk vele. Ugy feltudja az ilyesmivel turazni a masik agyat. Fiatal vagyok, nem akarok olyan dolgokon agyalni, ami be se kovetkezett, meg nem akarok foloslegesen mindenen aggodni. Nincs ertelme... Mit tegyek, hiaba mondtam neki, hogy ne panaszkodjon mindig...

23L


2016. jún. 30. 18:36
 1/9 anonim ***** válasza:
14%
Ne legyél otthon annyit.
2016. jún. 30. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hetvegen vagyok csak itthon.
2016. jún. 30. 18:57
 3/9 anonim ***** válasza:
35%
Felnőtt nő vagy, mégis először azt hittem, egy unatkozó 15 éves siránkozik megint.
2016. jún. 30. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ki sirankozik? Egy egyszeru kerdes, amire otleteket vartam. Bar nem mindenkinek adatik meg az ertelem, hogy normalisan valaszoljon!!
2016. jún. 30. 19:08
 5/9 anonim ***** válasza:
55%

Komolyan ilyen vagy a SAJÁT nagymamáddal? Ha veled lenne valami probléma, első dolgod lenne mindenki előtt szenvedni, és elvárnád, hogy mindenki legyen elnéző veled, mert bajaid vannak. De tegyük fel, hogy nem, oké. Akkor is, a saját nagyidat ne hajsd már el és legyen már egy kis empátiád más emberek felé, nem csak körülötted forog a világ, gondolj bele, hogy milyen érzés lenne ha veled lenne ez.

Legalább annyit tegyél, hogy hallgasd meg és kész, utána mehetsz a dolgodra, de ne álljon már neked feljebb.

Komolyan nehéz elhinni, hogy 23 vagy és nem 13.

2016. jún. 30. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
54%
Most látom, hogy csak hétvégén vagy otthon, akkor meg még inkább nem kell minden nap ezt hallgatnod, ennyit kibírsz.
2016. jún. 30. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
En boldog akarok lenni, es ha valaki folyamatosan csak a negativ dolgaival jon, teljesen elszivja az ember energiajat. Tudom, hogy mi a helyzet veluk, nem kell naponta 10x elmondani, hogy jaj, nem tudom, hogy mi lesz veluk. Ugyse tudunk semmit tenni...
2016. jún. 30. 19:50
 8/9 anonim ***** válasza:
80%
Kérdezz vissza arra, amit mond! Kérdezd meg, hogy miért jajgat, amikor jajgat!
2016. jún. 30. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
47%

Hello!

Én is hasonló helyzetben vagyok,úgyhogy tudom,milyen rossz érzés.Nálunk az egyik nagymamám állandóan a múltról beszél. Engem ez nagyon szokott idegesíteni.Ilyen jelentéktelen dolgokról,pl.:régen a tanyán mindig ez és ez történt stb. és vagy 20-szor elmondja.De miért beszél olyanról,ami már elmúlt ? Törődjön a jelennel! Igen,sztem is kérdezz rá,hogy miért jajgat.

Most a válaszolókhoz szólnék.Itt úgy látom,többen a nagymamák pártját fogják. Jó,tudom, ők is emberek,de vannak furcsa szokásaik. A kérdező csak tanácsot szeretett volna kérni,de úgy látom,sokan a nagymamát védték,amikor őt nem is ismerik.A kérdező leírta,hogy mi zavarja,kérlek titeket,ezt hasonló kérdéseknél vegyétek figyelembe. Ez az oldal sztem azért alakult,hogy tanácsokat kérhessünk másoktól,nem pedig beszólni a másiknak. Úgy látom, ezen az oldalon más topikokban sokkal segítőkészebbek ( néha akad egy-két hülye is,de az belefér ),mint itt. Ha már itt tartunk,megkérdezhetem,miért véditek itt a legtöbben a nagymamákat és miért szóljátok le a kérdezőt(legyen az bárki) ?

2016. júl. 1. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!