Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha az egyetem tűzvédelmi...

Ha az egyetem tűzvédelmi törvényt sért, fel lehet jelenteni, hogy intézkedés történhessen?

Figyelt kérdés

Az egyik egyetem egyik karán idén bevezették a kötelező katalógusos megjelenést, viszont nem tudták kivitelezni, hogy a terem mérete ugyanakkora legyen, mint a résztvevők ahányan vannak, ezért a hallgatók igen nagy része a lépcsőre ülve kényszerült. Amellett, hogy undorító intézkedés, amennyiben tűz ütne ki, a hallgatók egymás hegyén-hátán taposnának, és eléggé szabálytalan is, mivel a lépcsőket szabadon kell az előadókban hagyni.


Kihez lehet ilyesmivel fordulni ebben az esetben?


2016. szept. 12. 12:36
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Itt több száz főre gondoljatok egyébként.
2016. szept. 12. 12:37
 2/13 anonim ***** válasza:

és milyen intézkedést szeretnél?

nagyobb termet vagy ne legyen kötelező bemenni?

csak nem az utóbbi?

2016. szept. 12. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Azt, hogy biztosítsák, hogy minden hallgató le tudjon ülni egy székre, ha pedig nem tudják kivitelezni, akkor ne hozzanak ilyen döntést.
2016. szept. 12. 12:54
 4/13 Gotland ***** válasza:

ma 12:53


Vagy mondjuk, hogy a szabályok ne csak a kisemberekre, hanem az államra is vonatkozzanak.

A tűzvédelmi szabályok figyelmen kívül hagyása miatt, a kis vállalkozásokat elég szép összegre képesek megbüntetni. Akkor nehogy már az államra ne vonatkozzanak ugyanezek a játékszabályok.


Szánalmas egy hozzáállásod van az élethez.

2016. szept. 12. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ilyenkor a még óvodában tanult szabály érvényes: Árulkodás majomszokás.
2016. szept. 12. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Érdekes hozzáállásotok van a dolgokhoz azért.
2016. szept. 12. 13:38
 7/13 anonim ***** válasza:

"Szánalmas egy hozzáállásod van az élethez."


igen, nyilván az a helyes, amikor valaki egyből feljelentést akar tenni...

2016. szept. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nézd, ha egy egyetem jobbról-balról szopatja a hallgatókat a nevetséges kivitelezéseivel, és azzal, hogy 40 fok van a teremben úgy, hogy nem tudnak az emberek leülni, úgy gondolom, átugorhatjuk a "légyszi" és a "naaa máár" részeket. Mivel a törvények mindenkire vonatkoznak, ugyebár.
2016. szept. 12. 13:57
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy látom, itt sokan nem jártak még egyetemre, hiszen nem érzik a probléma súlyát. De mondjuk ez annyira nem meglepő.


Amit én tennék:

- Első körben jelezni a HK-nak és a dékánnak, hogy van egy kis probléma. Egyrészt a tűzvédelmi előírások, másrészt meg azért az sem mellékes, hogy az egyetem egy szolgáltatást nyújt, amibe nem fér bele az, hogy ne legyen helye a diákoknak.

- Utána a munkavédelmi hatóság felé egy bejelentés, hogy tűzvédelmi előírások megsértése történik.

2016. szept. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én járok egyetemre és mégsem érzem a probléma súlyát.
2016. szept. 12. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!