Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Holtig tartó haszonélvezeti...

Holtig tartó haszonélvezeti jogot hogyan lehetne törvényes úton megszűntetni ha a haszonélvező nem egyezik bele? Vagy legalább azt hogy a részünket kifizesse?

Figyelt kérdés
Van egy öröklakásom, melyben tulajdonos vagyok;szülők haszonélvezők.Az egyik szülő segélyből él és minden nap iszik;megkeserítve a családja és a lakók életét.Sajnos az a lakás eladásába nem egyezik bele-így eladni sem tudjuk.Viszont ez már tűrhetetlen.Van megoldás erre?Sajnos albérlet részemről nem megoldható mert nem keresek sokat hogy még akár egy kis szobába is menjek.Másik szülő pedig elköltözött miatta, de ő sem tud huzamosabb ideig alberletben lakni.A lakók is félnek tőle; a rendőrök meg többször voltak kint de nem viszik el.Valami megoldás akár olyan amit a laķókkal is aláírathatok?Vagy hogy kifizesse a részünket még akár segélyből is?
2016. szept. 13. 07:56
 1/8 anonim ***** válasza:
73%
Sehogy. Pont ez a lényege te okos.
2016. szept. 13. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
72%

Nem tudod megszüntetni, kifizetni pedig nem köteles.

Továbbá a tulajdoni viszonyhoz semmi köze, annak adod el, akinek csak tudod.

2016. szept. 13. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
80%
Ha eladod, a haszonélvezeti joga megmarad, tehát nehezen fogsz vevőt találni! Milyen részeteket fizessen ki? Te vagy a tulaj, neked kellene fizetni azért, hogy beleegyezzen a haszonélvezeti jog megszűntetésébe! De mivel a haszonélvezet erősebb a tulajdonjognál, erre ne nagyon számíts!
2016. szept. 13. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A legböszmébb Feri ***** válasza:
84%
Akkor a szomorú valóság: örülj, hogy ott lakhatsz. Amennyiben a szülőknek kizárolagos haszonélvezetük van az ingatlanra, bármelyik nap kidobhatnak onnan. Teljesen jogosan. Köszönd meg inkább, hogy van fedél a fejed felett.
2016. szept. 13. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
57%

Hogy lehetne?

-Megölöd..ja ez nem törvényes...hmmm..akkor sehogy!

2016. szept. 13. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
14%
Hány éves vagy? A saját apádat raknád ki? Nem inkább neked kellene elhúznod onnan?
2016. szept. 13. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
78%

Törvényesen csak két okból szüntethető meg az akarata ellenére:

- A haszonélvezettel terhelt dolog megsemmisül.

- A haszonélvező súlyosan károsítja a dolgot, jelen esetben például kidöntene egy falat, bontana, felgyújtaná az ingatlant.


De ez a kérdés már volt, tisztán emlékszem rá. Ott is ugyanilyen válaszok voltak, hisz más lehetőség nincs.

2016. szept. 13. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

A normális válaszokat köszönöm.

3.válaszolónak -Azt tudom hogy az én részemet nem fizetheti ki.De a másik haszonélvező részét sem?Aki kénytelen volt miatta elköltözni?


6. Válaszolónak.Amíg nem tudod min megyünk/mentem keresztül jobb lenne ha nem ítélkeznél mások felett.

Mint írtam alkoholista a 40 ezres segélye pancsolt borokra megy el.Megkeserítve a szomszédok életét is nemcsak az enyémet.Gondolom neked jó lenne mondjuk reggel 6-kor nyáron arra ébredni hogy ordítozik és magába beszél hangosan.És ha felszól neki valaki akkor olyan szép szavakkal küldi el hogy azt most nem írom le.

1. válaszolónak meg nem kioktatást kértem.


További válaszokat és segítséget köszönöm,

2016. szept. 14. 18:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!