Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit szóltok ahhoz, hogy 36 (!...

Mit szóltok ahhoz, hogy 36 (! ) éves az ország legfiatalabb öregségi (! ) nyugdíjasa? Persze fegyveres testületnél szolgált. Az átlagnyugdíjuk 154. 000 Ft.

Figyelt kérdés
2010. ápr. 23. 10:15
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
Ha jár neki, akkor jár neki.
2010. ápr. 23. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
75%
Én katona vagyok és ismerek fiatalabbat is aki már elment nyugdíjba. Egyébként nem vagyok népszerű a seregben mivel én is ellenzem ezt az egészet. Na persze az ilyenek meg rendre járnak vissza, és újságolják hogy milyen fasza új munkahelyük van, egy rakat pénzt keresnek... Tiszta szégyen. Dehát ha a törvény megengedi, sajnos nincs mit tenni.
2010. ápr. 23. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
63%

igen, ez úgy vicc ahogy van, de emberek megcseszi a jó isten, hát már a másodikos gimnazista srác is úgy gondolkodik, hogyazért megy rendőrnek azonnal aminttud, mert akkor jó hamar elmehet nyugdíjba és majd akkor csinál valami jó pénzes munkát, addig meg csak úgy elvan ...


nagyon durva, nem kéne ezt megengedni, na meg azért én igen megkérdőjelezném, hogy valóban annyival veszélyesebb-e amunkája, hogy ez indokolt legyen ... ez sokkal inkább amolyan csalogató ok a fegyveres testületekhez (sajnos)

2010. ápr. 23. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
47%

Ezek a nyugdíjkedvezmények még a Kádár rendszerből maradtak ránk,senki nem mert hozzányúlni a húsz év alatt.

Éppen ideje lenne ezen a területen is a rendrakás.Túlzás,hogy 40 éves emberek nyugdíjba vonulhatnak,max. kapjanak 5-10 év kedvezményt,legalább 55 éves koruk előtt ne vonulhassanak nyugdíjba.

2010. ápr. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%

Ezt én se tartom igazán jó dolognak, holott olyan emberek, meg 65 évesen is dolgoznak, akiknek már rég otthon kellene élnie, mert nap mint életek vannak a kezükben, vagy a jövő nemzedékét tanítják, de már nem megfelelő módon.


A fegyveres testületeknél, pedig szerintem nyugodtan tehetnék teljesítmény függővé a nyugdíjazásukat. persze nem lehet a korhatár 60 év, mert nehogy már nagyapám vigyázzon az országra. De ne is menjen már 36 évesen nyugdíjba, közben meg végig Budán volt ajtónálló. Legyen mondjuk 50 év a határ és ebből kapjon levonásokat a teljesítménye után. Mondjuk katona kint volt Irakban 3 évet, akkor kapjon 6 év engedményt. Rendőrbácsi lefülelt egy betörést és el is kapta, akkor minden harmadik után 1 év engedmény. VAgy valami hasonló.

2010. ápr. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
Hát igen,van egy ismerős aki a Vámnál volt, nem halt bele a sok melóba, 40 körüli, kap nyugdíjat, és mellette van munkahelye is... Más meg nem jut egy legális melóhoz sem:(
2010. ápr. 23. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
31%
hát ne haragudj, a katona nem a kis közértbe kezd reggel, hanem ha úgy adja a helyzet akkor a fronton. ő az életét kockáztatja az állásával, te nem. ebbe azért belegondolhatnátok
2010. ápr. 23. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
aha meg a rendőr is az életét kockáztatja mi?Leigazol valakit az tényleg nagyon veszélyes...
2010. ápr. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
41%

Na elmondanám, hogy a honvédségnél már "szigorítottak" a nyugdíjazás feltételein viszont a rendőrségnél megmaradtak a régi rendszernél.

Egyébként meg aki úgy gondolja, hogy nem nagy "ügy" katonának vagy rendőrnek lenni, az takarodjon el katonának vagy rendőrnek és aztán pofázzon.

2010. ápr. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:

Én azt csinálnám, hogy dolgozik x évet a szakmájában, utána irodai munka, felvilágosító kampányok iskolába, stb, lehetne nekik munkát találni

meg gondoljatok bele, lesz mondjuk nemsokára 80-85ös születéskor várható életkor, az durva lesz, hogy 20 év munka után még 50 évig nyugdíjas valaki...

2010. ápr. 23. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!