Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van név eltérés az okmányaimba...

Van név eltérés az okmányaimban. Mi a teendő? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés
Mivel én szláv eredetű ember vagyok így a a kereszt és család nevem után van egy "apasági" név.Ez azt jelzi,hogy én xy fia vagyok.A probléma abban áll,hogy az apasági nevem végében cs betű van (ahogy lennie kell)és így is van feljegyezve az anyakönyvi kivonatban:Viktorovics.De a többi okmányaimban pl.:Taj kártya,lakcím stb. valami módón c betű van a végében:Viktorovic.A kérdés az lenne,hogy lehetnek-e ebből valamilyen gondok és, hogy mi a teendő ebben az esetben?Bemenni a hivatalba és újra csináltatni mindent?Vagy hogy?Csak ugye hamarosan megyek tovább tanulni és ott be kell mutatni valamennyi okmányt beiratkozáskor és félek attól,hogy baj lesz.Köszönöm a segítséget:) 14/F

2016. szept. 17. 14:54
 1/2 anonim ***** válasza:
51%
Egyszerűbb lenne, ha bankot rabolnál, aztán bármelyiket keresi a rendőrség, te tudod hivatalosan igazolni, hogy a másik vagy. Aztán lelépsz Ibizára, és boldogan élsz, míg meg nem halsz. Tán még egy Habony-buliba is bevesznek.
2016. szept. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 EagleHUN ***** válasza:

Korodból ítélve frissen kaptad az igazolványaidat.

Visszaviszed az anyakönyvi kivonattal együtt, megmutatod a hibát és ingyen ki kell hogy javítsák, mivel ők hibáztak!

Természetesen le fogják cserélni, de jó eséllyel nem a te költségedre!


Ha meg nem akarják ingyen korrigálni akkor nyugodtan mond meg nekik hogy téged meg nem fog érdekelni!

2016. szept. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!