Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Üdv.2015. December 1-jétől...

Üdv.2015. December 1-jétől 2016. augusztus 8-ig voltam munkaviszonyba. Ez után meddig nem kell a TB-t fizetnem?! Illyetve olvastam hogy valaki 90 ill 45 nap munkaviszony utáni ingyenes jogosultságot kap. Hogy is működik ez?

Figyelt kérdés
Lassan ha én a 45-napra vagyok jogosult lejárt a 45 nap jövöhéten. a 45 napot 8.ától vagy a következő 9.naptól kell számolni ? Egy hozzá értő segithetne nekem ! Első munkahelyem volt. ! Jelenleg nem vagyok regisztrálva 60 napig a munkanélkülibe mert nem tudtam egy állásajánlatot elfogadni igy kitöröltek...

2016. szept. 18. 18:49
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem kérdező, az a jogosultság, amit igénybe vehetnél, nagyjából a semmi.

Meg kell érteni, a betegellátás pénzbe kerül, és aki nem fizet érte (járulék formájában) annak nem is jár szolgáltatás. De az a kisebbik baj, hiszen most feltehetően életerős fiatal vagy, nincs rá szükséged. A baj majd sok sok év után jön, mikor nem lesz elég befizetésed, így jogalapod sem betegellátásra, sem nyugdíjra. Pedig akkor már sokszor leszel beteg, dolgozni se tudsz, és alkalmazni se akarnak. De akkor már visszamenőleg semmit se lehet tenni.

2016. szept. 18. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm ezt a szép összefüggő választ....DE

Ezzel én is tisztában vagyok,de a kérdésemre nem kaptam meg a választ !

2016. szept. 19. 07:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!