Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Most mi fog történni/mit...

Most mi fog történni/mit csináljak?

Figyelt kérdés
Tegnap elkaptak a rendőrök az utcán fűfogyasztás közben engem és haverom(ő nem tud se magyarul se angolul) és bevittek minket az őrsre és csekély mennyiségű kábítószer fogyasztása és tartása miatt eljárás indult ellenem is meg a haverom ellen is de itt nem áll meg a történet. Mert mindketten Holland állampolgárok vagyunk. Ilyenkor kiadnak a holland rendőrségnek és ott mit csinálnak? (anno 19évesen lemondtam a Magyar állampolgárságról) A füvet Hollandiából hoztuk át de azt hazudtuk itt vettük. Most mi lesz? Kiadnak a Holland rendőrségnek és kitoloncolnak vagy itt Mo.-on kell bíróság elé állnunk? Ilyenért kitoloncolhatnak, mert ez azért nem lenne jó mert mindketten az ELTE-re járunk.
2016. szept. 20. 17:26
 1/10 anonim ***** válasza:
Akármit is mondtok a hazugságnak, közterületen való kábítószer fogyasztása börtönnel büntetendő!
2016. szept. 20. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Jártatok... ugyanis még az egyetem is dönthet úgy hogy ezért kirúg titeket.
2016. szept. 20. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
32%
Semmi, viselitek a következményeket. Sokkal aggasztóbb, hogy füvezgető drogosokból lesz a jövő értelmisége.
2016. szept. 20. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Szoktál sörözni vagy anno Egyetemen ittál kicsit? Mert ha igen te keményebb drogos vagy de az a legdurvább hogy általában azok hordják el a füveseket akiknek 10-osztályuk van.
2016. szept. 20. 17:56
 5/10 anonim ***** válasza:
88%
Nehogy már egy drogos oktasson ki bárkit is a káros szenvedélyekről..ez a nap poénja. Otthon majd magyarázhatod miért rúgtak ki az egyetemről, büszkék lesznek rád
2016. szept. 20. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
évfolyam társaim is hasonlóba keveredtek és nem rúgták ki... én csak a kitoloncolás tol félek. És alapból a fű kb annyira egészségtelen mint a csoki. Menj ki Hollandiába beszélj néhány "drogos" füvessel utána meg egy Magyar alkoholistával melyik a jobb???
2016. szept. 20. 18:15
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha nekem céloztad, mellé ment, mert nem iszom és nem dohányzom. A tíz osztály is túlzás kissé, igaz, nekem nem adatott meg ELTE-s nek lenni, egyszerű, használható tudásra tettem szert EFE-n. Sopronban valamiért nem volt divat a fű, de biztosan bennünk volt a hiba. :-)
2016. szept. 20. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Hát ha több ilyen évfolyamtársad is van, hálát adok az égnek hogy nem az ELTE-re mentem. Nálunk ez nagyon nem divat
2016. szept. 20. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Semmi nem lesz, járjatok fél évre drogelvonóra, szerezzetek be igazolást róla és nem lesztek büntethetőek.


"180. § (1) Nem büntethető, aki csekély mennyiségű kábítószert saját használatra termeszt, előállít, megszerez vagy tart, illetve aki kábítószert fogyaszt, ha a bűncselekmény elkövetését beismeri, és az elsőfokú ítélet meghozataláig okirattal igazolja, hogy legalább hat hónapig folyamatos, kábítószer-függőséget gyógyító kezelésben, kábítószer-használatot kezelő más ellátásban részesült, vagy megelőző-felvilágosító szolgáltatáson vett részt."


Ez után két évig ne kapjanak el, mert ezt újra eljátszani nem lehet.


Kitoloncolni nem fognak, ne izgulj, EU.

2016. szept. 21. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
A törvény azt írja egy éven belül kell ezt elkezdeni. De nekünk ez az utolsó évünk. Mi van ha Júniusban lelépünk az országbol vissza Hollandiába ahol nem büntetendő?
2016. szept. 21. 12:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!