Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Támogatnátok, hogy kötelezően...

Támogatnátok, hogy kötelezően tegyenek az autókba kamerát?

Figyelt kérdés

Mindenki látott már balesetekről videót. A legtöbb ilyen videó Oroszországból való, mivel ott kötelező az autókba kamerát tenni.

Ezeknek a kameráknak sok előnye van: olcsóak ( 10-20 ezer forintért már lehet vásárolni, persze van full-extrás 100 ezerért is ), mozgathatóak ( nem kell minden autóba megvenni, egyszerűen kihúzod a kábelt és átdugod az új autóba, továbbá mindent felvesznek. Baleseteket, az utat, rendőri intézkedést, ellenőrzést, stb. További előnyt nyújt, hogy a kamerák többsége méri a sebességet is, ezáltal ha megállít a rendőr, egyszerűen vissza kell nézni az elmúlt pár percet, hogy kiderüljön, hogy kinek van igaza ( persze pár km/h-t tévedhetnek, de azért elég pontosak ).

Igazából ellene semmi nem szól, azt leszámítva, hogy meg kell venni, viszont mint említettem ez egyszeri költség.


2016. szept. 20. 17:58
 1/6 anonim ***** válasza:
69%
szerintem hasznos dolog lenne.
2016. szept. 20. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
66%

Igen, teljes mértékben, bár nyilván ennek is megvannak a biztonsági veszélyei, ha kapcsolódik a nethez.


Elsősorban persze teherszállítókra, tömegközlekedési eszközökre, közfeladatot ellátó járművekre szereltetném, akik hivatásszerűen vezetnek, és csak a második körben magánautókra, ha szükséges.

2016. szept. 20. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
77%

Oroszoknál sem kötelező, csak legfeljebb nem fizet a biztosító, ha valami baleset van és nincs felvétel.

Osztrákoknál tilos használni, ha rajtakapnak, megbüntetnek.

Horvátoknál lehet használni, de nincs bizonyító ereje a felvételnek.

Szóval elég nagy a szórás, én nem hinném, hogy kötelezővé fogják tenni belátható időn belül. Legfeljebb azt tudom elképzelni, hogy pár évtized múlva kötelező lesz az új autókba ilyen kamerát gyárilag építeni.

Szerintem is sok előnye van, ha a vétkes fél letagadja, azt amit, vagy ha valami bennszülött elkezd pattogni...

Viszont sebességet ezzel nem tudsz bizonyítani, hiszen nincs hitelesítve (általában nem téved vagy nem sokat), ráadásul nincs mindegyikbe ilyen funkció szerelve.

2016. szept. 20. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

3# igen, a sebességet nem bizonyítja, azt hiszem ez még nem hátrány.

Mellesleg az osztrákoknál tilos használni? Ez a probléma is kiküszöbölhető: ezeket úgy kell felhelyezni, mint a GPS-eket ( tapadó korongosak ), ezáltal amint átérünk a határon, egyszerűen le lehet venni.

2016. szept. 20. 18:33
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Dehogy támogatnám. Éppen elég a megfigyelés így is.
2016. szept. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
Ezt a sok kamerát, csak a sok kontrollmániás beteg ferdehajlamú támogatja.
2016. szept. 22. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!