Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Támogatnátok-e, hogy a gyerek...

Támogatnátok-e, hogy a gyerek anyakönyvébe minden esetben és kötelezően kerüljenek bele a biológiai (DNS szerinti) apa adatai?

Figyelt kérdés

Indokaim:

1. Minden gyereknek joga legyen tudni, hogy igazoltan ki a biológiai apja

2. Minden férfinak joga legyen tudni, hogy igazoltan ő-e a biológiai apa

- Fontolgatom, hogy akár népszavazás kiírását is kezdeményezem az ügyben



2016. febr. 26. 06:25
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/111 anonim ***** válasza:
97%
Engem ez nem foglalkoztat ennyire. Téged miért?
2016. febr. 26. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/111 A kérdező kommentje:
Azt akarod mondani, hogy neked közömbös, hogy ki a biológiai apád? (Hogy kinek a leszármazottja vagy?)
2016. febr. 26. 06:30
 3/111 Andizsuzsi ***** válasza:
97%
Ma is minden férfinek joga van tudni, hogy valóban ő a biológiai apa.
2016. febr. 26. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/111 A kérdező kommentje:
Csakhogy az nem hivatalból működik, hanem komoly tortúra. Ráadásul az anyának nem kis megaláztatás egy ilyen procedúra részesének lenni.
2016. febr. 26. 06:39
 5/111 anonim ***** válasza:
91%
Nem lenne rossz, de én a genetikai oldaláról nézem. Adott esetben jó tudni, hogy milyen esetleges betegségei lehetnek a felmenőknek. Amúgy el tudok képzelni olyan esetet amikor nem érdemli meg a férfi, hogy egyáltalán tudja, hogy gyermeke van. (Szélsőséges, de el tudom képzelni)
2016. febr. 26. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/111 Andizsuzsi ***** válasza:
96%
Mi van akkor, ha a gyerek nem akarja, hogy bármi köze legyen az apjához?
2016. febr. 26. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/111 anonim ***** válasza:
98%
Ilyen kérdés már volt, és arra jutott a gyk-s társadalom, hogyha lenne is gyakorlati haszna, akkor sincs rá pénz és főleg nem emberi kapacitás. Hiába írsz ki szavazast, pont azért olyan procedúra, mert költséges. Sokkal hatékonyabb a mai rendszer, hogy házasság esetén automatikus az apuka, más esetben nyilatkozni kell. Amennyiben bárkinek kétsége van ezt illetően, akár később magának a gyereknek is, van rá lehetősége. Tehát az is kipipálva, hogy joga ehhez mindenkinek van, jelenleg is.
2016. febr. 26. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/111 anonim ***** válasza:
98%
Igen azt mondom mindegy. Az az apa akit papírok kényszerítenek az apaságba, nem érdekel. Mellesleg az az anya sem, aki nem tudja, melyik pasija az apám. Normális embereknél meg nincs szükség ilyesmire.
2016. febr. 26. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/111 anonim ***** válasza:
25%

Mi külföldön élünk. A párom ide-oda flangált mikor kiköltözött és én csak 5 hónaposan tudtam utána jönni,az országba is ekkor jelentettek be. Ezért mikor megszületett a lányunk,hiába nyilatkozott,h ő az apa,ragaszkodtak a DNS-hez,mivel a baba születése előtt 4 hónappal kerültem a férjem címére. Kijelenthetem,tényleg megalázó volt! 2 napig sírtam miatta (a hormonok is közrejátszottak még akkor).


Na most,ha ez "kötelezően" működne mindenkinél,akkor egyáltalán nem érintett volna rosszul,mert egy olyan procedúra,ami elő van írva. De az én esetemben elég szörnyű,hogy gyanakodtak,hogy 2 magyar állampolgárnak talán nem is közös a gyereke.

2016. febr. 26. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/111 A kérdező kommentje:
Ha a gyerek nem akarja, hogy bármi köze legyen a biológiai apjához, akkor azok az adatok csak úgy ott parkolnak majd az anyakönyvben.
2016. febr. 26. 06:58
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!