Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Aki disszidált, annak tényleg...

Aki disszidált, annak tényleg a távollétében bírósági tárgyalást tartottak, és -mivel külföldön maradt- távollétében börtönbüntetésre ítélték?

Figyelt kérdés
Az MNO-n egy cikk után a hozzászólásokban írta valaki, hogy 87-ben disszidált, és ha hazajött volna, börtön várta volna, mert távollétében elítélték.

2016. szept. 21. 15:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
igaz.
2016. szept. 21. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Kösz; és hogyan volt? Mert a részletekben van a lényeg, ugye.


Disszidált 87-ben. Honnan tudták, hogy nem fog visszamenni.? Hiszen 56 után is visszamentek, tömegesen, és nem volt szó róla, hogy börtönbe kellett volna menniük, sem arról, hogy elengedték a börtönt nekik.


Tegyük föl, hogy 87-ben valahonnan megtudták, hogy disszidált, hogy nem fog visszamenni.

Akkor mi volt a vád, hogyan, mikor indítottak pert? És hol? A rendes helyi bíróságon? Tudták azt a helyi lakosok, a szomszédok, stb?


Volt-e védő ügyvédje, kijelülték, vagy a családja választhatott-e magának?


Mennyi volt az a börtönbüntetés? És ha végülis hazament, akkor hol kellett leülni? Mert akkor biztos voltak külön börtönök is erre.


Mi volt a vád, konkrétan?

2016. szept. 21. 16:59
 3/17 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Hazatérés megtagadása volt a vád, 2-3 év börtönt (állítólag közismert emberek többet) és teljes vagyonelkobzást vont maga után.
2016. szept. 21. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Az ezekről szóló papírokat meg lehet nézni valahol? A bírósági perek anyaga nyilvános, nem?


Szerintem nem volt vagyonelkobzás, és nem tudom, hogy lehetett-e úgy bírósági tárgyalás, hogy nem küldtek idézést rá. A lakcímre, a családnak.


Hol lehet ilyen perek anyagát megnézni?


Voltak, akik 89 után hazatelepültek, és semmi ilyesmiről nem hallottak. Pedig, ha per volt, tárgyalás volt, ítélet volt, akkor kellett volna; nem?


Esetleg azzal együtt, hogy módosították, eltörölték, vagy akármi.


Olyat meséltek ismerősök, hogy felszólították a rokonokat, hogy ürítsék ki a lakást, miután valaki disszidált. De csak a tanácstól kaptak papírt, nem bíróságtól.

Ha vagyonelkobzás lett volna, nem tarthatták volna meg a rokonok a stílbútort, zongorát, stb. Autót.


Nem tudom, hogy mi lehet az igazság. De nagyon érdekes.

2016. szept. 21. 18:45
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Az az igazsag amit Andizsuzsi irt.


Sot mar az elokeszuletert is buntetes jart.


Ugyhogy aki le akart lepni az teljes konspiracioban csinalta, meg az ismerosi kor sem tudott rola.


Nyilvan 89 utan mar nem volt erdekes az egesz, tudod, akkor volt a rendszervaltas...

2016. szept. 21. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Ha az az igazság, akkor valahol megvannak a papírok.

És meg lehet nézni, biztos.


Hol lehet megtalálni a régi perek anyagait vajon?


Mert, amíg nem látjuk, addig csak az van, amit mondanak, az meg ki tudja, hogy úgy van-e.


Mert én véletlenül tudok néhány emberről, akiknél a rokonok ürítették ki a lakásukat, vagy be is költöztek a házukba. Bírósági papírt nem kaptak, csak tanácsit.

És volt olyan lakás, amiről évekig mondták, hogy azért áll üresen, mert "nem jöttek vissza" az ottlakók. Persze, lehet, hogy valaki fizette a lakbért. De ha per lett volna, akkor lezárták volna a lakást, nem?

2016. szept. 21. 21:50
 7/17 anonim ***** válasza:
41%
Most mit akarsz bebizonyitani?
2016. szept. 21. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Nem akarok semmit sem bizonyítani, hanem szeretnék utánanézni.
2016. szept. 21. 22:47
 9/17 anonim ***** válasza:
41%
hat akkor nezz utana. Mondjuk az nem utananezes ha megkerdezel valamit aztan utana elutasitod amit hallasz csak mert nem tetszik a valasz.
2016. szept. 21. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Elfogadtam a válaszokat. Az honnan jön, hogy nem tetszettek? Nincs ami tetsszen vagy se.


Csak azt szeretném tudni, hogy hol lehet ilyen pereket, perek anyagát, bírósági határozatokat, stb megnézni.


Megnéztem az országos levéltár oldalát, ott nincs olyan gyűjtemény, amibe peres ügyek iratai beleférnének.


Ha valaki tudja, hol keressem; ne tartsa titokban!

2016. szept. 21. 23:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!