Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Közeli hozzátartozó ápolása...

Közeli hozzátartozó ápolása esetén jár max 2 év fizetés nélküli szabadság, ehhez szükséges valamilyen igazolás, hogy ki beteg, és igényel-e ápolást?

Figyelt kérdés

Már nem aktuális, de szeretnék tájékozódni, bár remélem, sosem lesz rá szükség.


Néhány hónapja édesapám agyvérzést kapott, eleinte úgy tűnt, hogy fel kell adnom a munkámat, mert nem fogja tudni ellátni magát. Később szerencsére egész szépen helyrejött.

Viszont az első hetekben jó lett volna, ha itthon tudtam volna maradni vele, hogy könnyebb legyen neki, így viszont egész nap aggódtam érte, nem esett-e el, és hasonlók.

Senki nem tájékoztatott, hogy van erre lehetőség, bár nem állítom, hogy kötelességük, de a titkárnő, vagy a főnök jelezhette volna, hogy van ilyen.

Elképzelhető, hogy ők sem tudtak róla?

Nem egy kis magyar cég, hanem multi, nem szoktak az ilyesmi miatt problémázni. Mondjuk lehet, hogy nem díjazták volna, ha valaki hetekre, hónapokra kiesik a munkából, mert munka az van bőven. Lehet, hogy emiatt nem szóltak.

De most olvastam, és ha egy ismerősömnek szüksége lesz rá, jelezni fogom, hogy van ilyen lehetőség.

Na most a lényeg, hogy kell-e ezt valahogy igazolni? Orvosi papírokkal, akár szakvéleménnyel, hogy az illető ápolásra szorul?

Azért merül fel a kérdés, mert ha már huzamosabb időn keresztül ápolni kell, arra ott az ápolási díj, de azt meg munkaviszony mellett nem lehet igényelni.

Szóval elég-e, ha bejelentem, hogy közeli hozzátartozóm beteg, holnaptól nem jövök? (Nyilván mérlegelve, hogy utána már nem tartanak rám igényt)

Egyébként nem 2 évre, még csak nem is hónapokra tűntem volna el, ha tudok erről az egészről, de jó lett volna, ha az első 2 hétben itthon tudok lenni vele.

(néhány nap szabit kivettem persze, de az nem ugyanaz)

És 2 heti pénz kiesését még valahogy megoldottuk volna.


2016. szept. 21. 20:16
 1/4 Andizsuzsi ***** válasza:
Természetesen kell hozzá orvosi igazolás és max. 2 évre lehet igénybevenni.
2016. szept. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Jó, orvosi igazolás lett volna arról, hogy agyvérzése volt, és kórházban volt.

De ennyi elég?

Nem kell szakvélemény, hogy ápolásra szorul?

Akkor már nem azt mondják, hogy igényelj ápolási díjat?


Nem lettem okosabb.

Amit leírtál, ugyanazt én is leírtam fent.

2016. szept. 21. 20:45
 3/4 Koplárovics Béci ***** válasza:
Ez a fizetés nélküli szabadság dolog alatt van nyugdíj szempontból biztosítotti jogviszony, azaz mennek a nyugdíj évek? Hasonló helyzetben van egy ismerősöm, és nagy segítség lenne neki, ha beleszámítana az évekbe: aki ápol az nem sokkal nyugdíj előtt van. Más jogcímen kap valamennyi ellátást (rokkantsági járadék), ezért nem érdemes ápolásira mennie, mert azzal anyagilag rosszabbul jár (viszont az évek azzal mennek). Munkahelye van egyébként.
2016. szept. 22. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Bár nem tudom, de őszintén szólva nem hinném.

Hiszen ha nincs utána fizetve a járulék, mivel nincs jövedelme, akkor az évek miért számítanának?

Így lehet, hogy tb-je sincs az embernek?

Az durva lenne...

Mindenféle adót, járulékot a béredből vonnak le, de ha nem keresel egy fillért sem, akkor nincs miből levonni.

2016. szept. 22. 18:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!