Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Létezhet olyan indok amivel...

Létezhet olyan indok amivel közvetlen hozzátartozó halálakor járó kettő nap rendkívüli szabadság kiadását megtagadhatja a munkahely?

Figyelt kérdés

Édesapám meghalt. Kettő nap rendkívüli szabi járna ilyen esetre (az éves szabin túlmenően persze), melyet mivel rendkívüli szabi sem előre jelezni nem kell (nem is lehet) és a munkáltatónak nincs mérlegelési jogköre sem. Vagyis ha kérem ki kell adni és pont.


Nem ragozom, nem kaptam meg, meg lettem fenyegetve hogy ha nem megyek, kirúgnak.

Az volt az indok hogy „nem szóltam előre...”. Mondom bammeg, ez egy haláleset hogy szóltam volna előre????


Munkajogászhoz viszem az ügyet, csak kérdezem: létezhet olyan indok amivel ilyen esetben a szabit megtagadhatják? A jogszabályt olvasva nekem úgy tűnik nem.


Azt már nem kérdezem, hogy az ilyen munkáltató az erkölcs és a morál mely lépcsőjén áll. Vagy ő még fel se lépett arra a lépcsőre?


2016. febr. 14. 15:12
 1/7 anonim ***** válasza:
2016. febr. 14. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Pszichopata munkáltatónál nem szabad dolgozni. Részvétem.
2016. febr. 14. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Hát sajnos nem engedhetem meg magamnak a luxust hogy megválogassam kinek dolgozom örülhetek hogy van állásom egyáltalán.


És a jogászt is meg kell fontoljam mert ezért simán kirúgnak majd aztán szaladgálhatok bíróságra de már állás nélkül (akkor meg miből...).

2016. febr. 14. 16:31
 4/7 anonim ***** válasza:
Legy kreativabb, ez a kerdes volt mar.
2016. febr. 14. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Velem is ezt akarták csinálni édesanyám halálakor. Úgy össze voltam törve, hogy csak némán bólogattam, hogy jó, akkor bemegyek dolgozni....de másnapra kitisztult a fejem (meg jött a rengeteg ügyintéznivaló a temetéssel kapcsolatban), betelefonáltam, és üvöltve fenyegetőztem a Munkaügyi Bírósággal....és elmehettem szabira...

Részvétem amúgy, nagyon nehéz időszak vár most rád:((

2016. febr. 14. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

"..és elmehettem szabira... "


Hát erről már lecsúsztam már 1 hét elment.

2016. febr. 14. 17:52
 7/7 A kérdező kommentje:
Vagyis most már ha engednének is: már minek.
2016. febr. 14. 17:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!