Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hamis BKV ellenőr karszalag...

Hamis BKV ellenőr karszalag utcán viseléséért megbüntethetnek?

Figyelt kérdés

Csinálnánk haverommal BKV-szivatást. Ő kamerázna, én meg felszállnék a bliccelőkkel teli buszra, majd ilyen Western-párbaj testtartásban felcsapnám a karszalagot.

Nem büntetnénk senkit, nem kérnénk el senkinek a jegyét, csak nevetnénk, ahogy az utasok fele sietve ugrál le az ajtón.


A felvett anyagból a végén egy Prank videó menne YouTube-ra.


Szóval lehet e bajunk(pofonon kívül) abból, hogy karszalaggal ugratjuk a népet?



2016. szept. 21. 20:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Szerintem lehet bajotok, mer bár az ellenőr tudtommal még nem hivatalos személy, valami szabályba biztosan ütközik. Hasonlón amúgy én is gondolkodtam, csak nem prank videó célzattal, hanem olyan esetekben venném fel, amikor egyébként a tömött buszra/villamosra nem férnék fel. Egy karszalag láttán biztosan lenne hirtelen helyem felszállni.
2016. szept. 22. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
És ha azt mondom azért hordom mert BKV fan vagyok? :D
2016. szept. 22. 01:03
 3/15 anonim ***** válasza:
62%
Egyenruhának minősül, annak pedig a jogosulatlan viselése természetesen büntetendő.
2016. szept. 22. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Ha azt mondom Haloween bulira vettem fel. Úgyis ősz van, nemsokára Haloween. Félelmetesebb, mint egy zombi maszk. :D
2016. szept. 22. 11:52
 5/15 A kérdező kommentje:

Vagy ha úgy csinálom meg a karszalagot, hogy előlről nem látszik semmi, hátul meg nagy piros betűkkel ráírom, hogy "kellék" vagy "minta" vagy "nem eredeti" vagy ilyesmi?

Akkor már nem pontos másolat.

2016. szept. 22. 11:55
 6/15 anonim ***** válasza:
Akkor van szívás ha egy igazi is fent van :D Akkor kidobnak mint macskát szarni. Egyébként ha tényleg tudsz eredeti BKK karszalagot szerezni és nagybetűkkel rá varratod h MINTA akkor nem fognak belekötni de megijedni se fognak :D
2016. szept. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Ha a hónaljam felé néz, hogy "minta" akkor nem látják. Igazi ellenőr megverne, ha látná, hogy kergetjük előle a kapást? :D
2016. szept. 23. 03:29
 8/15 anonim ***** válasza:

Öltözz rendőrnek, ugyanúgy visszaélés és rendőrként több mindent megengedhetsz magadnak.

Nem hiszem, hogy sokkal kisebb büntetés rárna érte.

2016. szept. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

A rendőr sz*r.

A rendőrt csak kikierülik, a kallertől mindenki retteg. :D


Prank-videóba szerintem jobb a kaller.

2016. szept. 23. 14:00
 10/15 anonim ***** válasza:

Mindenki retteg.

Majdnem.

Inkább csak azok, akinek nincs érvényes jegye/bérlete.


De szerintem a falkába verődött kátrányos helyzetűek sem rettegnek.


Max levernek, mint a szart esetleg csalási kísérlet gyanújával feljelentenek.


Az állellenőröknek hagyománya van.

2016. szept. 23. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!