Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mennyire törvényes egyoldalú...

Mennyire törvényes egyoldalú versenytilalmi megállapodást kötni?

Figyelt kérdés
Pár hónapja kezdtem el dolgozni egy informatikai tanácsadó cégnél, de sajnos nagyon gyorsan véget ért a rózsaszínű leányálom, a vállalati viselkedés meg sem közelíti az állásinterjúkon a cégről festett képet. Sőt! A szerződésem versenytilalmi részében ki van kötve, hogy nem dolgozhatok a cég partnereinél, a projekt befejeztét követő 1 éven belül, különben többmilliós kötbért kell megfizetnem. Ezért cserébe viszont a cég nekem nem hajlandó egy petákot sem fizetni erre az időszakra. Tudom, én voltam a hülye, hogy belementem, de sajnos nagyon csúnyán csőbe húztak és nem voltam eléggé gyanakvó. :( A beígért továbbképzésekről többszöri megkeresésre is csend honol, a HR és a kapcsolattartók bunkósága vérlázító, az ügyfél által kifizetett túlórapénzekből egy petákot nem láttam soha, és még sorolhatnám... Szóval az egész egy nagy húspiac, ahol a munkáltatómnak a munkavégzésemhez való hozzájárulása kimerül annyiban, hogy a markát tartja a munkám gyümölcséért. Most telt be igazán a hócipőm, amikor is fizetésemelésről volt bértárgyalásom. Az ügyféllel nagyon jó kapcsolatokat alakítottam ki, megbecsülik a munkámat, szerves része lettem a csapatunknak, jelezték, hogy nem akarnak elveszíteni. Biztos forrásból tudom, hogy a munkáltatóm az ügyféllel mekkora emelésben állapodott meg, és a velem lefolytatott bértárgyaláson elzárkózott mindennemű kompromisszumkötés elől - tájékoztatott, hogy annyit kapok amennyit ő mond, tetszik vagy sem (ez a kialkudott összeg 15%-a!). Én ezt nem fogadtam el, és valószínűleg hétfőn fel fogok mondani. Hogy visszatérjek az eredeti kérdéshez, van e valami jogi kiskapu, amivel közvetlenül az ügyfélnek tudnék dolgozni, amely már jelezte, hogy szívesen saját állományba venne.

2016. szept. 23. 13:22
 1/2 anonim ***** válasza:
Spuri ügyvédhez. Szinte biztos, hogy van a munkaszerződésedben, munkaköri leírásodban valami, amire hivatkozva meg tudod a munkáltatót győzni, hogy ne kérje a zuzust
2016. szept. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Gugu Gabor ***** válasza:
Nem akarok nagy hülyeséget mondani de az ilyen megkötések csak akkor érvényessek ha kapsz eolentételezést is, csekkoltasd ügyvéddel.
2016. szept. 23. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!