Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tiszteletem! Érdeklődöm, hogy...

Bőrarc kérdése:

Tiszteletem! Érdeklődöm, hogy a munkáltató köthet-e olyan megállapodást a munkavállalóval, amely titoktartásra kötelezi a munkavállalót a jövedelmével (bérével) kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Munkavállaló vagyok és mindezt azért kérdezem, mert a munkáltatómnál hatalmas bérkülönbségek vannak egy adott szakterületen belül, így "bérfeszültség" alakult ki a dolgozók között. Ezt a munkáltató-aki tulajdonképpen tehet az egész kialakulásáról-úgy próbálja elcsitítani a munkavállalók között, hogy egy egyoldalú megállapodást írat alá a munkavállalókkal, amely tartalmát fentebb felvázoltam a kérdésben.


Szabályos ez? Létezik erre jogszabály vagy törvény?


A válaszokat előre is köszönöm.



2013. aug. 6. 15:41
 1/4 Komplikato ***** válasza:
100%

Ha beleírják a munkaszerződésbe és elfogadod azzal, hogy aláírod, akkor jogszerű.

És igen, kirúghatnak elvileg érte ha megszeged.


Az utolsó helyen ahol ilyenek voltak a szerződésben volt aki 3x annyit keresett ugyan azon munkakőrben. Másrészt középvezetőtől felfelé "nyugati" fizetések voltak, onnan lefelé meg "magyarosch". Ha mindenki tudja, ki is tört volna a "parasztlázadás".

2013. aug. 6. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A munkabér összege - ha magasabb a minimálbérnél - a munkáltató és a munkavállaló megállapodásának kérdése. Mint minden termék a piacon a munkaerő is szabadon értékesíthető. Mindenki annyi pénzért adja el a szaktudását amennyit képes kialkudni. Az összeg csak a munkáltatóra és a munkavállalóra tartozik és ezt a munkáltató a belefoglalhatja a munkaszerződésbe.

A feszültséget azok a dolgozók szítják, akik olcsó pénzen eladták magukat és csodálkoznak, hogy mások jobban tudtak alkudni a felvételnél.

2013. aug. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen.
2013. aug. 7. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

természetesen köthet! és az még nem is különös annyira, ne viccelj, nekem az is benne van kikötésnek h sose nem tüntethetem fel az önéletrajzomban h itt voltam pl 10 évet vagy akármennyit.

de sztem a mai világban ezeknek a dolgoknak már kb semmi jelentősége, a te esetedben meg kifejezetten az aktuális időszakodra van kihatással h pl munkahelyi feszültségek és stb, tehát egy teljesen logikus kikötés. bár ha ezt utólag teszi valami érdekében, akkor ott azért el lehet gondolkodni, mi van, ha megtagadod, mert erre hivatkozva érdekes munkaügyi per lenne belőle.


persze ez alól kivétel ha a KÖZ alkalmazottja vagy, hiszen így eleve nyilvánosnak kell lennie a bérezésednek

2013. okt. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!