Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Közvetítői eljárás során...

Közvetítői eljárás során bármilyen összeget kérhetek sértettként? (Részletek lent)

Figyelt kérdés

Sértett vagyok egy csalás ügyében, 110 000 Ft-ért adtak el nekem egy telefont, ami nem működött, feljelentést tettem, az elkövető elismert mindent, közvetítői eljárás lesz. Az lenne a kérdésem, hogy ilyen esetben csak a 110 ezer forintot kérhetem, amennyivel megkárosított, vagy mondhatom azt, hogy nekem be kellett utazni emiatt többször a rendőrségre 50 km-re stb. és én pl. 150 ezer forinttal lennék megelégedve?

Lehetséges, hogy elfogadja ezt, és ezzel lezárul az ügy, vagy inkább csak a vételárat kérjem?


Előre is köszönöm.



2016. szept. 24. 16:28
 1/7 anonim ***** válasza:
63%
Az megvan, hogy a közvetítői eljárás nem arról szól, hogy hogyan tudsz minél több pénzt legombolni az illetőről?
2016. szept. 24. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom a közös megegyezés a célja. Na most ha én elfogadtam, hogy nem visszük perre az ügyet, aminek a végén 2 évig terjedő szabadságvesztés is lehet az ítélet, úgy gondolom örül, ha békésen megegyezünk. Nem így van? Nem ez a lényege?
2016. szept. 24. 19:34
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A fő lényege az lenne, hogy emberileg rendbe tegyétek a dolgokat, nem pedig anyagilag. Az anyagi követelésedet IS lehet rendezni, de nem a haszonszerzés a cél.

Amúgy, ha börtönbe is menne (ezért amúgy kizárt), akkor abból neked semmi előnyöd nem lenne. Te nem "belemész" abba, hogy ne vigyék perre a dolgot, a büntetőügy ura ugyanis az ügyész (=állam), mivel a csalás közvádas bűncselekmény.

Ne értékeld túl a szereped.

2016. szept. 24. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem akarom túlértékelni, pont ezért tettem fel a kérdést, mert nem tudom ilyen mit szokás tenni. Én eredetileg azért tettem feljelentést, hogy mást ne tudjon megkárosítani a hamis telefonjaival. Aztán ő felhívott, hogy megbánta, legyek már olyan kedves és egyezzek bele én is a közvetítői eljárásba, mert nem szeretne bírósági ügyet.
2016. szept. 24. 20:01
 5/7 anonim ***** válasza:
74%
A tényleges károdat nyugodtan kérheted, de ne egészítsd ki különféle légből kapott összegekkel.
2016. szept. 24. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Rendben. Csak azért vetődött fel bennem, mert ha most csak annyi a büntetése, hogy visszaadja a pénzt és mehet, az lehet nem tesz túl jót neki. Ráadásul én 3 napig betegen voltam, olyan rosszul voltam ez is anyagi kiesés, utána minden rendőrségre menetelkor (pl szembesítés) szabadságot kellett kérnem, ezzel megint kevesebb fizetés és a szabadságom sem azzal töltöttem amivel szerettem volna, ráadásul 50-50 km-t kellett utaznom a megyei rendőrségre minden alkalommal, ami megint nem kevés összeg volt. Ő meg most 1 év után visszaadja az összeget, amit tőlem kapott és mehet dolgára. Kicsit igazságtalannak tartom, de természetesen már ez is jó, hogy legalább ezt visszakapom. Csak nem gondolom, hogy ez eltántorítaná attól, hogy mást is átverjen, mert nem mindenki jelenti fel.
2016. szept. 24. 20:14
 7/7 anonim ***** válasza:
41%
150 ezer forint ilyen esetben abszolút reális összeg. A Btk. 29. § (1) bekezdése szerint a büntetlenség feltétele egyebek mellett az, hogy az elkövető "a sértett által elfogadott módon és mértékben a bűncselekménnyel okozott sérelmet jóvátette". Szó nincs tehát arról, hogy csak a pontos kárt és esetleg a kamatát kérhetnéd. Az egyezkedés azért éppen folyik közvetítői eljárásban, pártfogó előtt, és nem bízzák rátok, hogy menjetek be egy kocsmába és rendezzétek le, mert a pártfogó elvileg vigyáz arra, hogy egyik fél se szálljon el. Mondjuk láttam már olyat, hogy a pártfogó előtt egy orrcsonttörés miatt 3 millió forintban egyeztek meg. Ott a pártfogó nem állt a feladata magaslatán.
2016. szept. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!