Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Közigazgatási eljárás során...

Közigazgatási eljárás során mikor jelenthetek be elfogultságot?

Figyelt kérdés
A helyi önkormányzatnál bejelentést tettem, a jegyző a törvényes eljáró ez ügyben. Megkaptam a válaszlevelét,(de ez még nem határozat) ami ügyemet érintően nagyon hiányos, úgy érzem, hogy nem fog megfelelő, törvényes határozat születni. Még a határozat meghozatala előtt jelenthetek be elfogultságot, és kérhetem, hogy más jegyző vizsgálja ki az ügyemet?
2015. okt. 10. 13:36
 1/3 anonim ***** válasza:
Az Államigazgatási törvényben megtalálod, azt hiszem, hogy a 42.§. Amit leírtál, emlékeim szerint nem kizáró ok. [link]
2015. okt. 10. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

2004. évi CXL. törvény szabja meg. Van objektív és szubjektív része is, valószínűleg nálad az utóbbi játszik.


42. § (3) Az ügy elintézésében nem vehet részt az a személy, akitől nem várható el az ügy tárgyilagos megítélése.

(6) Az ügy elintézésében nem vehet részt az a hatóság, amelyik hatóság vezetőjével szemben kizárási ok merül fel.


Alapvetően magának az ügyintézőnek, illetve esetedben a jegyzőnek kéne bejelentenie, hogy nem képes elfogulatlanul eljárni. Amennyiben te állítod ezt, akkor bizonyítanod is kell valamivel. Az, hogy te hiányosnak érzed egy levelüket még nem lesz elfogult a jegyző, van valamilyen egyéb bizonyítékod erre?

2015. okt. 10. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Igen. Aki ellen tettem a bejelentést, annak a felesége hosszú évek óta ott dolgozik az önkormányzatnál, sőt, a testvére szintén, tehát kollegális viszony van közöttük és az ügyintéző között, sőt, közöttük és az egész önkormányzat között, mivel önkormányzati alkalmazottak. Ezek alapján én azt gondolom, hogy ez elfogultságra ad okot, és nem lesz ügyemben tárgyilagos megítélés. Amit bizonyít az is, hogy első lépésként nem a bejelentésemben leírtak szerinti dokumentumokat kérték be, ami nagyon lényeges a határozat szempontjából!!!
2015. okt. 13. 12:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!