Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A szovjet jelképek használata...

A szovjet jelképek használata illegális?

Figyelt kérdés
Van ez a törvény, az önkényuralmi jelképek használatáról. Egy kis készülő játékomba szeretnék elhelyezni pár helyen vörös csillagot, mivel az egész szovjet hidegháborús tematikájú lesz. Profitálni nem fogok belőle, csak egyetemi beadandóhoz kell készíteni, és mindig is akartam egy ilyen stílusú játékot, mivel történelemből is egyik kedvenc korszakom a hidegháború.

2016. szept. 25. 19:05
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen törvényekben benne van, hogy "nyilvánosság előtt". Egy egyetemi beadandó valószínűleg nem számít annak, hacsak nem része a feladatnak, hogy kiállsz az ertéelklub híradóban, és prezentálod.
2016. szept. 25. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A vörös csillag a többes jelentése miatt nem illegális, ha az lenne akkor illegális volt az a doboz Heineken amit tegnap este ittam.
2016. szept. 25. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha a történelmi környezet miatt szerepel, akkor nyilvánosan is szerepelhet. Horogkereszt is lehet, ha a náci birodalomban játszódik egy film/játék; a történelmet nem kell átírni.
2016. szept. 25. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm! Nem viszem túlzásba, de mégis a tematika miatt kelleni fog pár helyre.
2016. szept. 25. 21:03
 5/8 anonim válasza:

Ha kész és bemutattad, majd megmutathatnád a játékot :)

Kérlek ne felejtsd el, engem érdekel :)

2016. szept. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Engem is érdekelne! De tényleg :D
2016. szept. 25. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ne gondoljatok ám valami nagyon komoly játékra, 2D-s lesz, mivel nem használhatunk semmit hozzá, csak a beépített elemeket, de szívesen belinkelem ide :) A leadási határidőm december 1, addigra mindenképpen elkészülök vele :)
2016. szept. 26. 20:17
 8/8 anonim válasza:
Én speciel csak 2D-s játékokat készítettem eddig, sokkal egyedibbé lehet tenni kisebb költségvetésnél, szóval jöhet :)
2016. szept. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!