Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen önvédelmi fegyvereket...

Milyen önvédelmi fegyvereket / eszközöket lehet viselni?

Figyelt kérdés

8 cm-nél kisebb kés, de ez túl veszélyes. Ráadásul aki látott már kés harcot, tudja, hogy sokszor nem is érzi meg a sérülést a támadó, tehát felesleges.

Paprika spray / gáz spray. Hatásos, ámde csak egy ember ellen jó.

Gáz-riasztó pisztoly, ez talán a leghatékonyabb.

Ezeken felül botok, csövek, földön talált dolgok ( üveg, flakon, egyebek ).


Mi van ami legális és hatásos, nem engedély köteles önvédelmi fegyver ( tehát sokkoló, gumilövedékes és éles fegyverek kizárva )?


2016. szept. 29. 19:03
 1/6 kovpet ***** válasza:

"ámde csak egy ember ellen jó"


Több, elszánt, szervezett ellenfél ellen a lőfegyver sem mindig elég. A spray (már ha épp van benne nyomás) elég jó.


"Mi van ami legális és hatásos, nem engedély köteles önvédelmi fegyver ( tehát sokkoló, gumilövedékes és éles fegyverek kizárva )?"


A gázpisztolyra is kell engedély, ha közterületen akarod viselni. A gumis ugyan így van, ha gázra vizsgáztatott, nincs külön gumis kategória Magyarországon jelenleg.


Szerintem a legjobb egy gázrevolver vegyesre töltve, egy backup és egy spray. Utolsó védelmi vonalnak meg egy jó kés.


És a legfontosabbról ne felejtkezzünk meg: a tudás és a rendszeres gyakorlás.

2016. szept. 29. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
1# gumilövedékest lehet gázfegyverként regisztrálni? Hogyan?
2016. szept. 29. 22:59
 3/6 kovpet ***** válasza:

Gumilövedékes fegyver jogilag nem létezik Magyarországon.

A jelenlegi gumilövedékesek vagy gáz-riasztók vagy muzeálisak. Attól függ, hogy mire vizsgáztatták őket.

Az MKH-kártyán rajta van, hogy mivel van dolgod.

2016. szept. 30. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
És ha gáz-riasztóként van regisztrálva, de én gumilövedéket lövök vele az utcán védekezés szempontjából?
2016. szept. 30. 10:23
 5/6 kovpet ***** válasza:

Nem szerepel sehol hogy tilos. Van egy állásfoglalás, miszerint nem változtatja meg a fegyver jellegét, hogy gumit töltesz bele.

Volt bírósági ítélet már gumis önvédekezéses ügyben, ahol nem marasztalták el az önvédekezőt a gumis fegyver miatt.


Tehát bár szürke zóna, hiszen nincs nevesítve a jogszabályokban, de a (kevés) tapasztalat szerint nincs gond belőle. Persze Mo-n nincs precedensjog, tehát akármi is lehet.

2016. szept. 30. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 kovpet ***** válasza:

Továbbá nem vagyok jogász, csak azt írom, amit itt-ott hallottam. A saját felelősségedre csinálj akármit.


Amúgy szerintem a gáz hatékonyabb. Hacsak nem zárt területen vagy vagy nincs extra erős szembeszél. Én nem viselek gumist közterületen, mert feleslegesnek tartom. Azzal találni is kell, tehát sokat gyakorolni, ami drága és macerás.

2016. szept. 30. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!