Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Maximum milyen mértékű bünteté...

Maximum milyen mértékű büntetést kaphatok egy rokonom ablakának betöréséért?

Figyelt kérdés

Nem volt szándékos, jó ideje húzódik ... kölcsönös gyűlölet apám húga és mi köztünk. Hogy miért, mire és minek nem térek ki. A lényeg, hogy januárban elmentem hozzá, mert tisztázni akartam és beszélni a fejével, mert az apám nem képes rá. Nem lett jó vége, felment bennem a pumpa, ami ritka és dörömbölni kezdtem az ablakán, mert rámcsukta és kitörtem. Nem volt szádnékos és totál sokkot kaptam. Otthagytam, igaz. Azóta feljelentett. Votl kihalhatás, bűnügyi nyílvántartásba vétel, fotó, de a tárgyalsá elmaradt, az ügy csak csúszik és nekem ígyis van elég bajom az életben, de ez mentálisan teljesen tönkretesz.

Tuti évekig el fog húzódni és közben azon agyalok milyen büntetés jár érte. Van egy okozott kár, amit bármikor megfizetnék crika 7000 Ft. De erről se jött semmi. Mi jár ezért? Börtön, megvernek a rendőrök, halálbüntetés, vagy szimplán húzzák az ügyet, amik tönkre nem megyek benne?



2016. okt. 10. 10:34
 1/3 anonim ***** válasza:

7000 forintért? A nagy büdös semmi. A rendőrök megtették amit törvényileg muszáj volt nekik ilyen helyzetben, a bíróságnak meg kisebb gondja is nagyobb annál hogy ilyen nevetséges összeggel foglalkozzon, azért tologatják. Ha lesz is valami, maximum némi pénzbüntetést kapsz rongálásért, szóval nem kell görcsölni rajta.


(Esetleg jelentsd fel az okozott aránytalan lelki sérelmekért :) Na jó, ez nem Amerika.)

2016. okt. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Maximum halálbüntetést.
2016. okt. 10. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Küldj neki egy ajánlott levelet, amelyben tárgyilagosan kifejted, hogy nem volt szándékos, sajnálod, és jelezd a fizetési hajlandóságod.
2016. okt. 10. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!