Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A MOKK honlapján kívül hol...

A MOKK honlapján kívül hol lehet megtudni egy évekkel ezelőtti hagyatéki eljárás közjegyzőjének a nevét?

Figyelt kérdés

Már kétszer kivártam néhány hetet, hogy válaszolnak ott, az oldalukon, de semmi választ nem kaptam.


Az illetékes önkormányzat csak személyesen ad felvilágosítás, és nem tudok odamenni.


A közjegyzőtől a hagyatéki iratokat akarom megkapni.



2016. okt. 11. 00:05
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Öt évig a közjegyző őrzi az iratokat, utána a közjegyzői levéltár. Az elhunyt lakóhelye szerinti közjegyzőket hivd föl, és kérdezd meg, hogy nála volt-e anno az ügy. Kisebb városban csak 2-3 közjegyző van. A hagyatéki iratokat csak nyomós indokkal fogod megkapni, azok az örökösökön és az ingatlanhivatalon kivül másra nem tartoznak. A kérdésedre is ezért nem válaszolnak emailben. Hagyatéki ügyben elóször személyi igazolvánnyal igazolnod kell magadat, csak utána állnak szóba veled. Esetleg kérjed ügyvéd segitségét. Egyébként még akkor is igazolnod kell magad személyi igazolvánnyal, ha idézettként lépsz be hagyatéki tárgyalásra a közjegyzőhöz. Ezek nem nyilvános ügyek.
2016. okt. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Megyei jogú város, az önkormányzat hagyatéki osztálya csak személyesen ad információt.


Örökös vagyok, lettem volna, évekkel ezelőtt.


A közjegyzői kamara oldalán a közjegyző nevét kérdeztem, akihez fordulhatok. Neki majd igazolnám magam.

A második ímélben már azt is lértem, hogy legyenek szívesek megírni, ha nem ők az illetekesek, hogy akkor hol kaphatok felvilágosítást, vagy ha nem a pontosan előírt megfelelő dolgot kérem, hogy akkor mondják meg, hogy mit hogyan kell kérnem, hogy megkapjam az információt, amivel megtalálhatom az eljáró közjegyzőt.


Semmi választ nem kaptam.


Az ügyvédnek biztos, hogy fizetne kéne, valami olyan dologért, amit meg kellene tudnom fizetés nélkül is.


Eleve kérdés, hogy hogyan hagytak ki akkor az eljárásból.

2016. okt. 11. 22:32
 3/3 A kérdező kommentje:
És nem tudom, hogy mikor volt, 5 éven belől vagy sem, de mindenütt próbálkoztam. A helyieknél is, a kamaránál is.
2016. okt. 11. 22:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!