Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Fizetési meghagyás esetén...

Fizetési meghagyás esetén választhat a jogosult közjegyzőt? (sürgős, többi lent)

Figyelt kérdés

Fizetési meghagyást kaptam, ami jogos, de: én és a jogosult is Budapesten lakunk (mindig is itt laktunk, nincs közünk más városhoz, ez biztos), a közjegyző akitől a végzést kaptam azonban berettyóújfalui. Rákerestem a google-n, és hivatalosan Berettyóújfalu egyik közjegyzője az illető, Budapesthez nincs köze.

Azért lenne fontos tudnom a választ, mert aki él a fizetési meghagyással, egy rafinált csaló, és bár pénzzel valóban tartozom neki, de engem is átvágott a jogi kiskapukat (és lefizetéseket) kihasználva, így épphogy-de legális a pénzkövetelése.

Érdekelne, hogy választhat-e a jogosult közjegyzőt, van erre bármi mód, kiskapu? Vagy a MOKK rendel ki valakit random? Utóbbi esetben miért egy több száz kilométerre lévő jegyzőt? Sajnos a jogban nem vagyok jártas, és ma, a végzés átvételekor még nem, csak most este szúrt szemet ez a dolog. Hátha ezzel fülön tudnám csípni, vagy legalább egy fellebbezést vagy panaszt építhetnék erre. Sajnos kapcsolataim nincsenek, pénzem pedig sem űgyvédre-mégannyira sem megvesztegetésre- nincs.


A válaszokat/tanácsokat előre is köszönöm.



2016. okt. 13. 20:45
 1/3 anonim ***** válasza:
Egy közjegyzőnek nincs hatalma. Hogyha te elmész egyhez, és azt mondod, hogy a tegnap 30-as pasas akit láttál a villamosról tartozik neked, akkor ő megírja a papírt, elküldi neki, utána pedig te döntöd el, hogy perre viszed a dolgot.
2016. okt. 13. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem: a MOKK rendszere automatikusan osztja ki az ügyeket, bármelyik közjegyzőhöz kerülhet.

Semmi jelentősége amúgy, hogy ki bocsátja ki. Az elosztás lényege, hogy minden közjegyző egyformán legyen terhelve.

2016. okt. 13. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Megnyugtattatok:)
2016. okt. 14. 13:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!