Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hamis tanúvallomásért milyen...

Hamis tanúvallomásért milyen büntetés járhat?

Figyelt kérdés
Pontosabban nem is hamis volt, csak valami nem lett megemlítve. Barátom tanúként belekeveredett egyik barátja ügyébe. Megbeszélték,h mit fognak mondani, de egy részletet nem említettek meg. Ez súlyos probléma számukra? Azt olvastam járhat szabadságvesztéssel az ilyen. Ha büntetlen előéletűek börtönbe kerülhetnek ez végett?
2016. okt. 15. 08:11
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:

Ezt egy ügyvéddel meg kellett volna beszélni, hogy ilyenkor mit kell mondani.


Valami olyasmit hogy nem emlékezett rá hogy az is volt benne.


De ha már beismerte hogy tudott róla csak nem mondta akkor sem hiszem hogy ez túl nagy probléma, hiszen ő nem akart senkinek rosszat és nem akart semmilyen büntetést megúszni és nem ő birtokolta a füvet. Nem hiszem hogy ilyenért valakinek tönkre teszik az életét...

2016. okt. 15. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:

alap, ha tudom, hogy fű van benne, akkor nem teszek feljelentést.

Ha nem jutott eszembe, és feljelentettem, és kiderül, hogy benne van/volt, akkor "Nem az enyém, a tolvajé, valamiért bele rakta" Kib@$zásból, amiért feldobtam, vagy bármi. Ha amúgy is lopás/rablás bűntette miatt veszik elő, tehát nem tiszta a csávó, esélyes, hogy simán rávarrják, de megvan a kockázat, hogy bukta, és akkor nem simán hamis tanuzás, hanem hamis vád, ami súlyosabb.

Legegyszerűbb vagy beismerni, akkor a beismerés enyhítő körülmény, vagy a szokásos, "nem tudom, hogyan került oda" illetve az "ügyvéd nélkül nem mondok semmit".

Ez utóbbi amúgy is tanácsos, mert a kihallgatásokon képesek a zsaruk ügyvéd nélkül úgy beforgatni, hogy még a II. világháború kirobbantását is magadra vállalod a végén.

De tényleg a legtisztább az egyenes út. Ha bűntetlen előéletű az illető, akkor lehet megússza egy figyelmeztetéssel, vagy ún. próbára bocsájtással. Egyiknek se marad nyoma, tehát tiszta marad az erkölcsi bizonyítvány. Legrosszabb esetben is felfüggesztett lehet belőle, annak viszont már nyoma marad.

2016. okt. 15. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:

Ugyan, nem kell semmit bevallani. Ha ilyen kerül szóba, kitartóan azt mondod hogy semmit nem tudtál róla. Rajtuk áll, hogy bizonyítsák az ellenkezőjét.

Ha a táskát elvitték, akár atombomba is lehetett volna benne, akkor se bizonyítják be, hogy az benne volt -e már vagy sem. Kitartóan tagadni kell.

2016. okt. 15. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:

utolsó:

részben jogos. Elvileg "ártatlanság vélelme" van, tehát a szerveknek kell bizonyítani a bűnösségedet, egész addig ártatlannak minősülsz, amíg ez nem történik meg. Ezzel szemben a gyakorlat azt mutatja, hogy az ártatlan (pláne ha egy utolsó "kisember") harcolhat az igazáért, ártatlanságának bebizonyításáért, és még utána is megbélyegzett marad, mert bár ártatlan, de valahogyan mégis csak a zsaruk látókörébe került, köze volt egy rendőrségi eljáráshoz. Sajnos ez egy bélyeg, ezzel nem lehet mit kezdeni.

2016. okt. 15. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
Na igen, de inkább viselném az emberek rosszalló pillantásait otthon, mint egy cellában a többi elítéltét. Az illető most csak tanú, de ha bűnbánóan bevallja hogy abban fű is volt, akkor az bármi lehet. Ennek hatására ugyanis a sértett is gyanúsított lesz, aminek biztosan nem fog örülni. Simán mondhatja onnantól, hogy a tanú is benne volt ebben a fűbizniszben, így lesz ő is bűnsegéd. A bíróság jóindulatára nem apellálnék ilyen ügyekben, nagyon könnyű belefolyni a szarba és azok akik már elég mélyen vannak, nem fognak habozni hogy magukkal rántsanak. Esélyt sem szabad hagyni erre.
2016. okt. 15. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:

Igen, jogos.

De a beismerés az mindenképp enyhítő körülmény. Bűntetlen előélet esetén megúszhatja (elvileg a fű bírtoklása nem bűncselekmény, csak a terjesztése, de ebben nem vagyok biztos, nem tudom hogyan változott a törvény erre vonatkozóan, mert változott, csak engem nem érint a dolog)

Ezért mondom, hogy ügyvéd nélkül egy k*rv@ szót se, mert a zsaruk ha nagyon akarják, és meg akarják leckéztetni, simán beforgatják, abból meg nagyon nehezen vágja már ki magát.

2016. okt. 15. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
Jó tanács, de kirendelt védő csak a vádlottnak jár, tehát a tanú mélyen a zsebébe kell hogy nyúljon. Nem sokan tudnak kifizetni tartósan ügyvédi költségeket.
2016. okt. 15. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:

az tuti. De ha azt nézzük, megéri.

Amúgy nem vagyok benne biztos, hogy ha egyszer "belekeveredtél" akkor nem jár e tanúként is kirendelt ügyvéd, ha igényt tartasz rá. Tanúból könnyen lehet gyanúsított meg vádlott is. De azt hiszem már a gyanúsítottnak is jár ügyvéd, mielőtt vádlott lenne.

2016. okt. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:

Igen, akkor neki is rendelnek ki.

Kérdező barátja eldönti, melyik utat követi majd.

2016. okt. 15. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:
Nem fogja szerintem felnyomni haverját :( es ha bukik a dolog ő is meg fogja szívni :((((
2016. okt. 15. 11:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!