Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha évtizedekig iszákosan jár...

Ha évtizedekig iszákosan jár be egy igazgató, ez mentesítheti a felelősségrevonás alól?

Figyelt kérdés

Amikor hallottam a Buda Cash botrányban érintett vezérigazgató Pintér Zoltán állítását, miszerint 7 éven át részegen járt be dolgozni, azt sem tudta mit ír alá. Nem is volt képes parancsokat osztogatni az alkalmazottaknak majdnem leestem a székről.Azt sem tudja hova tűnt 4 meg ki tudja hány milliárd. Eszerint ittason vezette az autót minden nap oda majd vissza és járkált bárhova. Az, hogy valaki ilyen befolyásoltság alatt van évtizedekig és ezt csak később mondja el felmentheti a felelősségre vonás alól ?


Elképzeltem hogyan teltek a napok egy olyan cégnél. Ilyenkor a titkárja a HR-esekkel meg az adminisztátorokkal vezettek mindent? Nem akarták, hogymegszűnjön a munkahelyük, mert ugye ha kitudódik, hogy nem képes csinálni semmit az ittas vezér, akkor új igazgatóval egy másik kiszolgáló réteg jön és ők csináltak mindent. Értsd: dokumentumokat írtak alá, döntéseket hoztak, kinevezéseket, milliárdos prejektekben döntöttek a titkárai ? Tárgyalásokon vettek részt, kinevezéseket hoztak ?


Egy ilyen esetben börtönhelyett egy tartós elvonókúrával megúszhatja az érintett?


2016. okt. 16. 13:58
 1/5 Shai-Hulud ***** válasza:
42%

Én úgy tudom, hogy bármilyen büntetőügyben az ittasság súlyosbító körülmény.

De politikai ügyben lehet, hogy enyhítőnek számít, ezt az aktuális rendszer korrupciós szintje határozza meg.

2016. okt. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Én már 17 éve vagyok részeg és a főnököm már meg se kérdi miért nem halad a munka.
2016. okt. 16. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez csak akkor lenne jó védekezés, ha munkaidőn kívül lerészegedett volna, s akkor csellel rávették volna valami aláírására.
2016. okt. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom, hogy az ittaság még közúti balesetnél is csak régen volt enyhítő körülmény. Ma már "súlyosbító".
2016. okt. 16. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mindenképpen súlyosító körülménynek fog számítani az ittas elkövetés, és elvonókúrával sem fogja megúszni. Már a bíróságon van az ügy, tehát nem engedheti el az ügyész azzal, hogy elvonóra megy és kész.
2016. okt. 29. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!