Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan lehetne pert indítani...

Hogyan lehetne pert indítani közös tulajdonostárs ellen?

Figyelt kérdés

Ketten élünk egy házban, egyikünk haszonélvező, és van egy harmadik tulajdonos, aki nem engedi eladni az ingatlant(csak örökölt egy negyed részt).

A haszonélvező már nem teljesen beszámítható már egy ideje, közös tulajdon megszüntetése pert nem tudnék indítani elvileg.

A ház kis értékű, tulajdonjoggal eladni talán még nekem kéne fizetni, hogy megvegye valaki...

Kifizetni se lehet a 3. tulajt, egyszerűen csak szemétkedik, szórakozik.

Köszi.



2016. okt. 18. 01:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem kell a 3. engedélye a tulajdonrészed eladásához. Amúgy is haszonélvezettel terhelt, tehát nagy különbség nincs aközt, hogy részekben vagy egybe kerül-e eladásra.
2016. okt. 18. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem a tulajdonrészemet szeretném eladni, hanem az egész házat, mert másik helyre szeretnénk költözni.

De nem tudom eladni, mert minden tulajdonos belegyezése szükséges.

Kifizetni sem lehet a 3. tulajt, nem érdekli a pénz, egyfajta bosszú ez a részéről valamiért.

2016. okt. 18. 11:47
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha nem akarja eladni, akkor nem tudod eladni, mivel az övé. Ezt a korábbi kérdésednél is megírtuk.


Közös tulajdon megszüntetése miért nem opció?

2016. okt. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Igen, az is az én kérdésem volt, valóban.

Mert a haszonélvező nem teljesen beszámítható már, semmit nem hajlandó aláírni, még a receptjét sem. Érdekes dolgai vannak már. :(

2016. okt. 18. 12:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!