Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen jogi lépéseket tehetek...

Milyen jogi lépéseket tehetek a YouTube ellen, ha nem hajlandóak eltávolítani egy számomra káros és becsületsértő videót?

Figyelt kérdés
Első körben, nem közszereplő vagyok, tehát nem politikus, színész, sportoló stb. hanem éppen egyetemet végző tanuló/alkalmi munkás, hétköznapi ember. Van fenn YouTubon évek óta egy valami aljas senkiházi rosszakaróm által készített kis primitív videó, amiben becsületsértő rágalmak valamint személyes adatok szerepelnek rólam. Több alkalommal írtam a YouTubenak kérve hogy távolítsák el, mert egyrészt nem igaz, másrészt senkinek semmi köze nem lenne hozzá, harmadrészt mert becsületsértés, angolul és magyarul is írtam, de nem tettek semmit, úgy döntöttem jogi útra viszem a dolgot. Mit tudok tenni, beperelhetem őket? (A videó kizárólag az én lejáratásomra készült, a címe is az, szóval nem csak egy része a videónak.)
2016. okt. 16. 11:30
 1/3 anonim ***** válasza:
Polgári peres úton kérheted hogy távolítsák el, de az nagyon sokba fog kerülni.
2016. okt. 16. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én nem a youtubenak írnék, hanem a gyereket győzném meg, hogy szedje le. Ha szépen nem megy akkor csúnyán.
2016. okt. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 kovpet ***** válasza:

"de nem tettek semmit"


Nem is válaszoltak? Azt azért nem hiszem.

2016. okt. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!