Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha ellopják a tulajdonom és...

Ha ellopják a tulajdonom és nem hívok rendőrt, de visszaszerzem a letulajdonított dolgom akkor a tolvaj feljelenthet önbíráskodásért?

Figyelt kérdés
Autómba, biciklimbe vennék nyomkövetőt, azért mert több helyen is olvastam, hogy igazából ha ellopják a dolgaimat a rendőrség nem csinál semmit. Ezért magam szerezném vissza a eltulajdonított cuccomat. De nem szeretnék úgy járni mint Tomcat. Úgy, hogy megvan a tolvaj, valamit rám fog ( ügye nekik elhiszik) és hónapokra sittre megyek "önbíráskodásért".
2016. okt. 18. 17:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha van egy gyanusitottad, és esetleg egy jeladó segítségével még bizonyítani is tudod nekik hogy nála van a biciklid, akkor kizárt dolognak tartom hogy ne csinálnának semmit.
2016. okt. 18. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Itt az előbb olyan dolgokat olvastam, hogy meg kellet írnom ezt a kérdést.


Csávónak nem hitte el a rendőr, hogy a jeladó jó e inkább hagyta.


Van egy ismert hely, ahová pl. a rendőr se mer bemenni. Ez pl. Kecskemét Kórház utca, nos, a rendőr nem mer, de én be merek akkor mi van? Mondjuk helyén kezelem az ügyet és megvan a tolvaj, el is hozom a cuccot, de a tolvaj eltöri a kezét és azt mondja én voltam... akkor?

2016. okt. 18. 18:01
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha a rendőr nem mer bemenni abba az utcába, akkor a tolvaj egyrészt nem a saját kezét fogja eltörni másrészt szívesebben menne bárhová, mint a rendőrségre feljelentgetni.
2016. okt. 18. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem már önmagában az hogy a rendőr azt mondja hogy nem mer bemenni oda, nem hivatalos. Rendőrt is feljelentheted.
2016. okt. 18. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

"Szerintem ha a rendőr nem mer bemenni abba az utcába, akkor a tolvaj egyrészt nem a saját kezét fogja eltörni másrészt szívesebben menne bárhová, mint a rendőrségre feljelentgetni."


Kiemelve, reagálva : "akkor a tolvaj egyrészt nem a saját kezét fogja eltörni " kinek a kezére gondolsz? Enyémre? Az enyímít nem törnék el, rendes ember lenne akkor a tolvaj ha látna :)


"másrészt szívesebben menne bárhová, mint a rendőrségre feljelentgetni" hidd el, ez nincs így, az olyan emberek tudnak ártatlanok is lenni...

2016. okt. 18. 18:26
 6/15 anonim ***** válasza:
8%
Tolvajtól lopni nem bűn, tehát nem. A tulajdonod a sajátod, azt teszel vele, amit akarsz.
2016. okt. 18. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
8%
A jogállam felruház bizonyos eszközökkel még az állammal és szerveikkel szemben is . A zsaru vagy bíró is panaszolható és büntethető ha tróger , nem sikálnak el mindent és ki kell járni az igazad . Azok fordítva ülnek a lovon akik azt harsogják az áldozatot hurcolják le és az összes bűnöző szabadon kóricál . Hazánkban a felderítés ítélethozatal és a 90%-ot is eléri . Akkor ha van felvételed és tanú hogy te voltál a károsult ezért neked ez nyerő helyzet , a lopós jelentgethet és félre is vezetheti a rendőrt de ő a rácsesző ha priusza is van a honpolgárnak .
2016. okt. 18. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
69%
Azért ilyenkor gondolj bele, mit csináltak a birtokát védő gazdával, mennyit kapott. Itt a te tulajdonod nem szent, csak a bűnöző emberi jogai. USAban alap lenne hogy ha van rá lehetőséged felkutatod és a kakit is kivered belőle.
2016. okt. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

21:16 válasza a helyes, zöld pacsit is kapott!!!

Manapság már a jogos önvédelem is főbenjáró bűn. Ha védeni merészeled magadat, netán a tulajdonodat, téged visznek a hűvösre, a bűnözőt meg elengedik egy ejnyebejnyével. Magyarországon épp ezért nem is beszélhetünk igazságszolgáltatásról, maximum jogszolgáltatásról. Gyakorlatilag azon áll vagy bukik minden, hogy jobb-e az ügyvéded, mint az övé.


Ja, és 2 hét alatt rend lesz! :DDDDDDDDDDDDDDDD

2016. okt. 18. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

'Manapság már a jogos önvédelem is főbenjáró bűn. Ha védeni merészeled magadat, netán a tulajdonodat, téged visznek a hűvösre, a bűnözőt meg elengedik egy ejnyebejnyével.'


Marhaság. Megvédeni magam nem bűncselekmény. Ha az általad vázolt eljárás lenne jellemző, az utcákon kizárólag bűnözők grasszálnának.

2016. okt. 18. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!