Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jogi kérdés: betörtek hozzánk,...

Jogi kérdés: betörtek hozzánk, nem lett meg a tolvaj, azóta több helyre betörtek a környéken, ha meglesznek valaha, de az ellopott dolgok nem, akkor én igényt tarthatok kártérítésre?

Figyelt kérdés

Kicsit kifejtem: ujjlenyomat volt, de a rendőrség semmire sem ment vele.

Rendben, ha nincs a nyilvántartásukban, akkor nem tudnak mit tenni, ez érthető. (az már nem, hogy ígéretük ellenére be sem hívtak "elintézni a papírmunkát", ergo feljelentés és minden nélkül ráztak le minket.)

Azóta 2 másik házba is betörtek. Falun lakunk.

Egyértelmű, hogy ismerik a környéket, a lakókat, mert most egy házba ablakon keresztül mentek be, és tudniuk kellett, hogy abban a szobában nem alszik senki.

Szóval ha meglennének, és az ujjlenyomat alapján kiderülne, hogy nálunk is ő(k) járt(ak), igényt tarthatnék valamire?

A biztosító nem fizet, mert a szerszámos nem volt biztosítva nálunk, és nem a ház része.

A mi esetünkben annyi van, hogy a kiérkező helyszínelők jegyzeteltek, hogy mi tűnt el. Ezután kellett volna bemennünk, hogy írásban is leadjuk az eltűnt dolgok listáját. A nyomozók kérték, hogy szedjük össze a pontos típusokat, árat, esetleges sérüléseket a szerszámokon, stb. De a kedves rendőrség erre nem is tartott igényt, csak küldtek egy levelet, hogy lezárták a nyomozást. Érdekes, mert ez alapján azt sem tudták, mit kellett volna keresniük.


2016. febr. 17. 18:36
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
Ez formai része az ügynek , ha lesz több eset és tettes akkor összekapcsolják . Nem évült el .
2016. febr. 17. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
Igényt tarthatsz, természetesen. De hogy mit fognak tudni behajtani utólag a tetteseken, az egy más kérdés.
2016. febr. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:

Igényt tarthatsz, de nem valószínű, hogy érdemes.

Akik ilyen kis volumenű bcs-ket követnek el, azok általában nem vagyonos emberek.

Ha mégis meglépnéd, akkor úgy teszel jól, ha megvárod a büntetőügy jogerőre emelkedését, majd a végzést csatolod a keresetlevélhet.

2016. febr. 17. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:

Annak örülök, ha összekapcsolják.

De hogy tehette meg a rendőrség, hogy így lerázott?

Konkrétan úgy történt, hogy hívtak, be kelle fáradni. Mondtam, nem vagyok a városban, azt mondta, jövő héten hív, és megbeszélünk egy időpontot, hogy mikor tudok bemenni. Gondolom, meg kellett volna írni a feljelentést ismeretlen tettes ellen. De soha többé nem hívott, csak jött a levél, hogy lezárták.


Kifejezetten arra gondoltam, hogy ha én nem tudom bizonyítani, hogy mi tűnt el, akkor ugye mondhatnék bármit. Tehát még most is kitalálhatnék sok féle jó drága dolgot, és mondhatnám, hogy azok is eltűntek. Sajnos akkor hirtelen nem is vettünk észre mindent, az idegtől alig láttunk. Volt, amit 1 hónap múlva realizáltunk, amikor szükség lett volna rá.

2016. febr. 17. 19:06
 5/29 anonim ***** válasza:
Mit írtak, hogyan zárják le? Konkrétan mi állt benne, hogy miért szüntetik meg vagy függesztik fel?
2016. febr. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
sajnos a sündörség ennyit tud.
2016. febr. 17. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
Megmondom, mi lesz, ha elkapják. Bepereled az ellopott cuccaidért, elkezdtek pereskedni miatta, amíg te fizeted az ügyvédet, ő meg vagyoni helyzete miatt illetékmentes és kirendelt ügyvéd védi, aztán másfél év múlva lezárják azzal, hogy igazad van, tartozik neked X összeggel, amit nem tudnak rajta behajtani, mert nincs vagyona. Legyen a haverjaid közt rendőr, máskülönben nem mész semmire. Ja és építs ki távfelügyeletet, ha van rá pénzed, ők többet érnek.
2016. febr. 18. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:

"Kifejezetten arra gondoltam, hogy ha én nem tudom bizonyítani, hogy mi tűnt el, akkor ugye mondhatnék bármit. Tehát még most is kitalálhatnék sok féle jó drága dolgot, és mondhatnám, hogy azok is eltűntek. Sajnos akkor hirtelen nem is vettünk észre mindent, az idegtől alig láttunk. Volt, amit 1 hónap múlva realizáltunk, amikor szükség lett volna rá."


Nem mondhatsz bármit, mert akkor te is a vádlottak padjára kerülhetsz.

Aminek az eltünését később fedezted fel, azt a feljelentés kiegészítésben megemlíted.

2016. febr. 18. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

De ez a feljelentés meg sem történt, emiatt kellett volna bemenni, de hiába ígérték, nem kerestek.

A levélben annyi volt, hogy a tettes nem beazonosítható, a nyomozást lezárják.

Attól még, hogy valaki lopásokból él, még lehet egy háza, vagy később örökölhet.

De munkája is lehet. Vagy behívhatják közmunkára, 47 ezerből már lehet letiltani.

2016. febr. 18. 08:49
 10/29 anonim ***** válasza:

Ne legyél gyerek.

Majd te füttyentesz és behívják közmunkára? Ha eleve nem része a programnak, akkor hogy hívják be? Ha része is, 3 hónap alatt mennyit vonnának tőle?


Az, hogy kaptál nyomozást lezáró határozatot, azt jelenti, hogy indult nyomozás az elkövetők ellen.

2016. febr. 18. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!