Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha egy nő gyereket szeretne...

Ha egy nő gyereket szeretne egy bizonyos férfitól, akkor az megoldható, ha a férfi beleegyezik, hogy ő lesz biológiailag az apja, hogy csak a nőé lesz a gyerek?

Figyelt kérdés
A nő akarja felnevelni, most mindegy milyen okokból, a férfi csak a donor lenne.

2016. okt. 23. 10:44
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
94%
ez az állatvilágban elég gyakori
2016. okt. 23. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
96%
Nem, ez nem úgy működik, hogy megdugatod magad egy férfivel, akit aztán rákényszerítesz, hogy vegye a nevére a gyereket és fizessen utána, aztán pedig mondjon le a felügyeleti jogáról. Mellesleg ge€i önző dolog kisajátítani egy gyereket és megfosztani őt tudatosan a másik szülőtől, de gondolom 2016-ban a morál a hátsó ölésen utazik......
2016. okt. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Nem dugatom meg magamat senkivel, mesterséges megtermékenyítés lenne. Nem kell a nevére vennie. Mondjon le a felügyeleti jogáról, de nem kell gyerektartást fizetnie! Elmondtam, hogy csak a donor lenne. Ami szerintem nem veszteség neki, ha beleegyezik, hogyha nem kell gyerektartást fizetnie.. Szóval olvass kérdést, vagy kérdezz, mielőtt leoltasz.
2016. okt. 23. 10:59
 4/26 A kérdező kommentje:
Annyi volt a kérdés, hogy jogilag kivitelezhető lenne-e.
2016. okt. 23. 11:00
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
utálod a pasikat?
2016. okt. 23. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
NEm utálom, miért?
2016. okt. 23. 11:02
 7/26 anonim ***** válasza:
4%
Jogilag kivitelezhető, csak épp rohadtuk gerinctelen dolog, kb. azzal áll egy szinten, mintha kirúgatnál valakit, de az utána járó támogatásokat még felvennéd.
2016. okt. 23. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
96%
én azért örülök,hogy van apám,tudod? 39f
2016. okt. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy ez jogilag lerendezhető lenne, mivel elsősorban erkölcsi és lélektani kérdés. Ugyanis, ha jól vettem ki a lényeget, az "egy bizonyos férfi" személye általad már kiválasztásra került, csak az lenne a gondod, hogy Ő jogilag ne legyen kapcsolatban a születendő gyerekkel, azaz beleegyezése kellene a dologhoz, vagyis tudatában kellene lennie az eseményekkel, de mégis úgy kellene tennie, mintha nem tudna semmiről. Hát, azt hiszem, hogy ez olyan, mint egy fondorlatosan kitervelt bűnügy, ahol a kiszemelt apa névtelen és ismeretlen donor lenne, akiben semmiféle érzelmi és erkölcsi megfontolás nem merülne fel. Tv-ben lehet néha találkozni ilyen donorokkal, akik gyerekre vágyó házaspároknak adnak megtermékenyítő anyagot önzetlenül vagy csak minimális ellenszolgáltatás fejében, akiknek a tevékenységét a helyi egészségügyi hatóságok sem nézik igazán jó szemmel, bár érdemben nem igazán tudnak beavatkozni. Úgy gondolom, hogy ilyen esetekben az a legjobb megoldás, ha minden titokban és névtelenül marad, mert bármiféle kiszivárogtatás csak bonyodalmakhoz vezet.
2016. okt. 23. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

Miért is gerinctelen? Van egy gyereke, akiről nem kell gondoskodnia. Nincs rákényszerítve semmire, ha nem szeretné, akkor nem lesz. Ennyi. Szerintem még jó is neki, hogy van egy utódja, legalább is sok férfi tenné ezt, ha tehetné.

Nem értem miért kell fennakadni ezen, ha az apuka nem szenved kárt semmiben! Az ő döntése. Kb egy mintát kell leadnia, ennyi.

2016. okt. 23. 11:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!