Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 13 éves húgom lopott egy...

13 éves húgom lopott egy korrektor következmény?

Figyelt kérdés
A 13 eves húgom lopott egy 1000 Ft-os korrektort:( behívtak szobába bevallotta jegyzőkönyvezték elengedték:) mi lesz a következménye? Jövőjére kihat?valaki le tudja irni részletesen mert ő is nagyon be van pánikolva meg én is:(. Es azert id sírtam mert itt hamar kapok választ :) azt pedig ne írjatok h elbeszelgeghetnek vél stb..értelmes lany tudja h nem kene ra is kerdeztem de maga sem annyira tudja miert talán cikinek tartotta h korrektort szeretne használni egy bulin(a suliba persze)szoval kerlek írjatok meg mi a következménye stb...
2016. okt. 28. 22:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
63%

Hát, nem látom, hogy a szexualitás hogy jön ide. :)

De, mivel 13 éves, még nem büntethető, ezért abszolút semmilyen következménye sem lesz, csak annyi, hogy jól megszidták.

De ha nagykorú lenne is, 50.000,- Ft alatt csak szabálysértés, olyan következménye van, mint pl. biciklizni a zebrán.

Úgyhogy ne aggódjon. :)

2016. okt. 28. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
66%
Semmi nagyon behívják beszélgetni a születeket húgoddal együtt a gyámhatósághoz külön apuddal külön anyuddal egyszer megnézik a házatok meg és annyi hogy ha még egyszer ilyet csinál akkor megyszüntetik a családi támogatást
2016. okt. 28. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
#2 pl akkor munkánál meg lesz? Vagy iylesmi? Velem iszonyat jóban van de retteg h a szüleink megtudják:( szóal akkor semmi nem lesz 1 év mulva mintha meg se tortent volna?
2016. okt. 28. 22:44
 4/12 A kérdező kommentje:
#3 de csak jegyzőkönyvezték magyarán a bolt tud rola más nem szerintem:)
2016. okt. 28. 22:46
 5/12 anonim ***** válasza:
90%
Még, ha fel is jelentik, akkor sem látszik az erkölcsin. Már most olyan, mintha meg sem történt volna.
2016. okt. 28. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
#ez megnyugtató koszonom:) szerencse h nem hívtak ki:)
2016. okt. 28. 23:09
 7/12 anonim ***** válasza:
82%

Olvass [link]


A sok hozzászóló, aki erkölcsit emlegetett...


A lopás ettől még nem frankó dolog. Jó lenne leszokni. Kaját megértem, de b+ szépségápolót? Szánalmas. 13 éves és annyira fontos nekik hogy mit gondol róla a szépsége alapján a társadalom, hogy lopást nem tartja nagyobb megvetéssel járó dolognak, mint azt, hogy önbizalom hiányos vagy "csúnya".

Ideje elbeszélgetni vele, mit akar kezdeni. Mert lehet szép lány, aki törvényen kívül áll... Mutass neki párat. Hátha megtetszik az olyan élet.

És lehet tisztességes is, abból is mutass párat.


Nem tudom milyen minta, amit a kiscsaj követ...

2016. okt. 29. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
43%

"Gegsztercsajje"

Gondolom az általad villantott jó példát követte, feltételezem hozzá még cigányok is vagytok.

2016. okt. 29. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

istenem, légyszíves legközelebb próbáld már meg értelmesen leírni, amit szeretnél..

Egyébként nagy eséllyel semmilyen következménye nem lesz, mivel előkerült a lopott termék fogadok nem fognak azzal szórakozni, hogy most rendőrségre menjenek ilyen piti dologgal.

2016. okt. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Az utolsó 3-nak 1.a nevem direkt irtam igy nem cska ugy random:) amikor kisebb voltam elírtam sokszor eszembe jutott ez a nev ezert lett a nevem:) azt pedig megbeszéltük mar nem lopott meg semmit cska a szuleim elott cikinek érezte h smink cuccot ker (tegnap volt egy buli cska a suliba olyan suli buli ottani diakok zene stb... semmi extra viszont az oszi társai nagy része tusvonallal,szempillaspirálal volt legutóbb é ső sem akart kimaradni(igazabol ez a mai tízen eves lanyok nagy része igy cselekszik ebbe születik nincs mit tenni ha azt mondod szep akkor is azt mondja o nem ilyen a mai világ:( tele van önbizalom hiányos ,,osztállyal" teli lányokkal akik azokat ,,követik" akik ,,menők") szoval anyától félt h azt mondja ezt meg neked nem lehet (nem mondom h nem igy van es nincs igaza de ez a mai generáció utána jon a hiszti meg minden) igy lopnia kellet életében nem lopott igy ez volt az első) ha ismernelek/ismernéd más lenne a véleményed:) es kerlek de ciganyozz le egy kérdes alapjan mert a válaszod alapjan en is hivhatlak cigánynak:)
2016. okt. 29. 14:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!