Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nagypapám vadászpuskáival mi...

Nagypapám vadászpuskáival mi lesz ha meghal? Mit kellene tenni, hogy a családban maradhassanak?

Figyelt kérdés

Papa 83 éves és van egy sörétes kétcsövű, egy sörétes ismétlő és két golyós ismétlő puskája. A családban senkinek nincs vadász- vagy fegyvertartási engedélye, de engem hobbi szinten is érdekeltek a fegyverek eddig és nem csak papa tanított nekem dolgokat és hobbi szinten is olvastam róluk az interneten (nem csak magyar nyelven).


Még nem kívánom a halálát és nem esett le a lábáról, de mindenki sejtheti, hogy 83 évesen ilyen könnyen bekövetkezhet hamar és váratlanul.

A lényeg, hogy arra gondoltam csinálnék fegyvervizsgát és vadászengedélyt, hogy aztán megkaphassam papa fegyvereit amikor eljön az idő. De a jogi dolgokkal és a fogalmakkal sem vagyok nagyon tisztában (jól mondtam a két szót, vagy egyáltalán csak ezek kellenek?)


Vele már beszéltem hogyha megszerzem a papírokat, akkor beírja hogy rám maradjanak a fegyverek, de ő sem mostanában szerezte az engedélyeket és arra gondoltam a következő hónapokban-években (nem tudom mennyi idő) megszereznék minden szükséges papírt (amúgy fegyvert nem vásárolnék magamnak és a vadászat sem annyira érdekel), aztán amikor itt az idő, rám maradnának a fegyverei és a lőszerei.



2016. okt. 29. 14:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Jó ötlet, úgy tudom meg szokták kérdezni minek kell neked a fegyver de ilyen indokkal szerintem kaphatnál engedélyt.

Amúgy ha végkép nem tudod hol kezd keress a környéken vadász/fegyverboltot, ott biztos tudják a teendőket.

2016. okt. 29. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha az érzelmi szálak miatt akarod megtartani, de nem akarod használni, akkor hatástalanítsd. A hivatalosan hatástalanított fegyvert akár a falra is felakaszthatod, mint dísztárgyat.
2016. okt. 29. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

1. Nem akarom a hatóságoknak elmondani, hogy "azért kell hogy legyen, mert amúgy nem vadásznék vele". Magyarországon vagy 50 ezer vadász van és papa szerint közülük sok ezer egyáltalán nem is jár vadászni, csak azért van vadászengedélye, hogy lehessen nekik otthon tartva puskája legálisan.


2. Majd megnézem melyik mennyibe kerülne. Amúgy jó amit mondtál, erre nem is gondoltam.


Csak azért még ott van az is, hogy ha éles fegyvere van az embernek, az ad egy plusz jó érzést is. Nem járnék vadászni, de azért a lőtérre lehet elmennék 1-2 havonta velük. Kicsit érdekelnek a fegyverek, annyira mint egy átlagos férfit.

2016. okt. 30. 12:32
 4/4 anonim ***** válasza:

Még egy ötlet :

A sörétes kétcsövűt át lehet alakíttatni gumilövedékesnek. A keserű fegyvergyár csinál hasonlót lupara néven szintén éles vadászfegyverből.

A gumilövedékes fegyver engedély nélkül tartható és a kertben lövöldözhetsz is vele.

2016. okt. 30. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!