Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha 2 hét helyett 6 hétre jött...

Ha 2 hét helyett 6 hétre jött meg a rendelt építőanyag, és ez nekem már késő, köteles vagyok-e kifizetni és átvenni?

Figyelt kérdés

Bár nem politika, de a kérdés jogi oldala érdekelne.

Szeptember végére ígérték a szállítást, felújítást terveztünk.

Akkorra még emberünk is volt, de az ígért határidőhöz képest egy hónappal később jött meg az áru. Így a kivitelező csapat már nem tudja vállalni, mert be vannak táblázva. Én pedig nem tudnám a nagy mennyiségű árut hova tenni, mert egyszerűen nincs neki hely a házban.

Amikor hívtak tegnap, hogy megjött a rendelésem, csak megköszöntem. Ha nem megyek érte, és esetleg újra hívnak, mondhatom-e, hogy köszönöm, már tárgytalan, mert túl sokat csúsztak vele?

Milyen jogszabályra hivatkozhatok, ha akadékoskodnának?


2016. okt. 29. 18:09
 1/7 anonim ***** válasza:

Jogszabálytól függetlenül azért illene ilyenkor szólni, hogy bocs, de már nincs szükséged rá.

A beszerzővel gondolom nem csak szóban állapodtál meg, hanem volt leadva írásban is megrendelés. Ebben az esetben az általános szerződési feltételek (vagy hasonló) alapján fognak eljárni.

Ha szóban adtad le a rendelést, akkor így jártak.


De azért van betyárbecsület is, én már akkor szóltam volna, mikor tudtam, hogy már nem lesz szükségem a megrendelt építőanyagra, hogy ne vegyék meg feleslegesen. Ha most sem szólsz, és nem is mész érte, az neked is kínosabb. És ki tudja, mikor lenne rájuk szükséged legközelebb.

2016. okt. 29. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A 2hét leteltével rájuk kellet volna telefonálni hogy mi a hejzet, és ha időhúzásra játszottak volna akkor közölni velük hogy köszönöd de nem kéred az anyagot mert a vállalkozód már nemvállalja a munkát mivel nemérkezett meg az anyag a megbeszélt időre.


Ha most közlöd velük akkor biztos morcosak lesznek de ha szóban szerződtetek akkor nemsokat tehetnek.

2016. okt. 29. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nem értettétek meg.

Nem elsunnyogni akarom.

Egy megrendelőlap volt, amin szerepelt egy szeptember végi dátum, mint szállítási határidő.

Természetesen többször telefonáltam is, és személyesen is voltam bent, de semmit nem tudtak mondani, csak hogy még nem érkezett meg, várjak.

Tegnap telefonáltak, megköszöntem.

Majd hívtam a vállalkozót, hogy megjöttek a dolgok.

Ő pedig sajnálja, de már nincs kapacitása.

Az eredeti határidőre volt, mivel az le volt beszélve.

Akkor, szeptember végén ő hívott engem, hogy mi a helyzet, de mondtam neki, hogy tolódik, mert még nem jött meg a rendelés.

MOst meg hiába jött meg, mert már nincs kivel megcsináltatnom, és garázs/kamra, stb. híján nem is tudom hol tárolni.

2016. okt. 29. 19:59
 4/7 anonim ***** válasza:
Nos akkor mond el nekik úgy ahogy van, ők nemteljesítettek határidőre. Ennyi.
2016. okt. 29. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem, nem vagy. Ha a fél szerződésszegése miatt a másik félnek már nem áll érdekében teljesíteni a szerződést, elállhat, azaz a szerződés a megkötésének időpontjára visszamenőleges hatállyal megszűnik.


Ettől függetlenül nézd meg, hogy milyen feltételekkel rendelted az árut, mert ott lehetnek csavarások.

2016. okt. 29. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Koplárovics Béci ***** válasza:
Ha nem SOS a munka, akkor nyilván tavasszal is el lehet végezni. A szállító meg valószinűleg rávehető arra, hogy tartsa neked tavaszig az anyagot. Persze csak ha nem "romlandó", bár építőanyagnál nem tudom van-e ilyen.
2016. okt. 29. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2016. okt. 30. 07:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!