Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha facebookon megosztottam...

Ha facebookon megosztottam egy privát levelezést kitakart vezetéknévvel, illetve kitakart profilképekkel sértettem bármiféle jogot, vagy jogát a nekem írónak?

Figyelt kérdés
csak a keresztneve illetve az ő által írt becsmérlő,rágalmazó,mocskos levél látszik

2016. nov. 5. 11:45
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
ha tudnátok ide illő paragrafust írni azt nagyon megköszönném
2016. nov. 5. 11:46
 2/11 anonim ***** válasza:
53%
nem
2016. nov. 5. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Igen, ha nem tudsz felmutatni beleegyező nyilatkozatot a levél szerzőjétől. Persze itt neki is tudnia kell bizonyítani, hogy az ő levelét tetted közszemlére!
2016. nov. 5. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem, mert te úgy raktad ki hogy ne legyen felismerhető.
2016. nov. 5. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Az, hogy ne legyen felismerhető teljesen relatív. Én a saját kölkömet mondjuk a legkisebb részletéről is felismerném.
2016. nov. 5. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ilyennel telis tele a net, még sok viccoldal is tele van ilyen módon közkinccsé tett facebook és sms üzikkel, semmilyen jogot nem sértesz. A törvényt előkeresni helyetted lusta vagyok bocs.
2016. nov. 5. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
csak azért kérdeztem mert en ilyen torvenyt,jogszabalyt,szabalyozast nem talaltam
2016. nov. 6. 11:02
 8/11 anonim ***** válasza:
Ja! És remélem, hogy jól szájba fog verni az érintett! Ha ezt velem csináltad volna, megnézhetnéd magad!
2016. nov. 6. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Na szevasz

Ha annyira lopunk vagy lopok akkor mi a f**zomért nem hívod a rendőrséget hozzánk,szívesen látjuk őket,elbeszélgetünk velük,holnap reggel már mehetsz a kerületi rendőrkapitányságra és jelentgethetsz fel te tudatlan tetű szmötyi bukott f**zkalap hisztis par**zt.

Megmondhatod"Apunknak"vagyis az elb*szott s**rpótlónak vasutas ge*ci apádnak,hogy még 4 évig járok egyetemre. 2020 júniusig nem fog szabadulni így-se meg úgyse. Ha valamit megszeretnél akkor meg ne a fészen arcoskodjá hanem gyere el és haknizhatod a problémáidat,lerendezhetjük vagy ha nagyon unatkozol inkább a kis családodba verd bele a f**zodat meg a nagyidba a kamu egy millájával .Tudja itt mindenki,hogy direkt hajszolod ezt a f**zságot és a nagyi meg azt mondta ha megszerzed nekem drága egyetlen unokám akkor kapsz belőle te és a kis családod vagy 2 kilát.

Apádnak meg meg üzenem,hogy

nyugodjon bele,ne hívogasson,ne zaklasson minden hónap 10.én,ha valami baja van akkor ő is jöjjön,vele is lerendezem. Vagy tudod mit gyertek együtt. Nekem te nem vagy senki se te nyomorult. Ne adja egy Isten se hogy berakod hozzánk a lábad,ha taknyod nyálad véred egybefog ömleni akkor sem fogsz érdekelni (cégnév)-os ge**cikém.Remélem elég világos voltam szóval belehet fogni az ugatót mert nincs mire és miért verni a p**sádat.Valami baj van gyere és lerendezzük! Meglehet oldani mindent. Inkább szégyellhetnéd magadat.hogy ocserálod az őseidet,mikor ők csak a legjobbat nyújtották neked,mert az hogy engemet ocserálsz az egy dolog,azt hidd el én les**rom neked akár a Himalájáról is,nem érdekel,de tudjad már hol jársz proletár. Remélem felfogtad azzal a 8 osztálynyi agyaddal,vagy ha nem akkor próbáld meg leírni egy lapra és olvasgasd,majd megérted :D

Ez volt az utolsó üzenetem hozzád(egy egész életre te) és a hozzád hasonló püspökladányi g**cikhez.

Na pá pá f**zkalapkám. . . :) :)



erről és a keresztnevéről felismernéd a gyereked? elég nagy szégyen lenne...

az előzmény az hogy tolvajos memeket,idezeteket osztottam meg a facen,nev meg minden nelkul, akinek inge ugyis magara veszi... és erre jön a 20 éves kistestvéremtől a facebook üzenet


még előzményebb:anyám és mostoha apám eltulajdonított egy nagymamám által nálluk letétbe helyezett pénzösszeget,konkrét 1 millió forintot. illetve érdemtelenül ma is fizettetik édesapámmal a gyerektartást...

2016. nov. 6. 18:26
 10/11 anonim ***** válasza:
Komolynazt hiszitek hogy van a BTK, PTK? MTK melett külön FTK (Facebook törvény könyv???) ???? ???? Ez komoly? Semmit... ha névvel és bármivel osztod meg akkor se lenne büntetőjogi felelősséget. Maximum polgárjogi de azt bizonyítani is nehéz lenne hogy a másik félnek ebből bármilyen anyagi kára keletkezett....
2016. nov. 7. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!