Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha én meghalnék kire szállna...

Ha én meghalnék kire szállna az adósság?

Figyelt kérdés
Van egy közös-költség tartozásom, amit megboldogult apámtól örököltem meg egy lakással együtt. Sajnos nem tudom kifizetni, így folyamatos huzavona megy a végrehajtóval meg a követelővel. Az érdekelne, hogy ha én meghalnék, akkor ki örökölné utánam? Nagykorú vagyok, nincs feleségem, se gyerekem. Édesanyám él, de ők több, mint 10 éve elváltak apámmal, mielőtt egyáltalán apám felhalmozta volna ezt az adósságot. Lehetséges az, hogy édesanyám örökölné meg utánam? Ha igen, akkor mielőtt megörökli elutasíthatja az örökséget?
2016. nov. 8. 00:46
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nem örökli meg az adósságot ha a lakást is elutasítja. Vagy adósság+örökség vagy egyik sem, így működik. Amúgy igen az édesanyád örökölné meg, hacsak nem hagyod másra hivatalosan.
2016. nov. 8. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
94%
Mennyi az adósság?
2016. nov. 8. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Mivel nincs gyereked ezért utánad édesanyád örököli a vagyonod.

Ez a lákás és hozzá tartozó tartozás már a tiéd.


Édesanyád meg eldönti, hogy elfogadja e az örökséget vagy sem.

2016. nov. 8. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!