Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Invitel szerintem jogtalan...

Invitel szerintem jogtalan követelése ellen mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Több évvel ezelőtt szerződést akartam bontani velük és másik szolgáltatóhoz átmenni. A legutolsó szerződésemet telefonon kötöttem velük és ott lett valami félreértés, mert a hűségidő lejárta után sem akartak kiengedi a szerződésből. Ezt követően, ahogy megkötöttem az új szerződést a másik szolgáltatóval, egy általam ismeretlen összegről továbbra is küldözgettek számlákat, majd később pedig már 70.000 forintos kötbért is rám terheltek. Mivel nem fizetttem ki ezt az összeget, így azt egy tartozásbehajtó cégnek adták át, de mivel nincs jövedelmem, ezt máig sem hajtották be rajtam. Ma már százezer felettire nőtt az általuk kreált tartozás. Hogyan lehetne tisztázni ezt a helyzetet? Anyagilag nem is állna sajnos módomban kifizetni az összeget és egyébként is jogtalan követelésnek tartom az összeg jelentős részét. Hová lehetne ebben az ügyben fordulni illetve mi lenne a jogi megoldás?

2016. aug. 8. 18:01
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát egyrészt ott indulna, hogy miért csak most jut eszedbe? Másrészt "A legutolsó szerződésemet telefonon kötöttem velük és ott lett valami félreértés, mert a hűségidő lejárta után sem akartak kiengedi a szerződésből." ez az amit jobban ki kéne fejteni, mert ha telefonon újraszerződtél velük, hűségnyilatkozzal, akkor jogos a követelés.
2016. aug. 8. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Zollerlich válasza:
Távközlési szolgáltatások esetén 1 év az elévülési idő, ez a végrehajtásra is irányadó. Általában ebből az 1 évből ki szoktak futni az illetékesek...
2016. aug. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkét választ! #2-es, a behajtó cég sajnos folyamatosan küld levelet nekem havonta a tartozásról a mai napig. Ebben az esetben is fennálhat az elévülés?
2016. aug. 8. 22:44
 4/5 anonim ***** válasza:
88%

Nem vágom az ilyen emberek logikáját. Miért nem aggódnak ha kapnak egy 5000-es számlát, csak akkor ha már 100ezer felett van?



Hogyha kapsz róla levelet minden hónapban akkor nem évül el. Az utolsó levél X év után van elévülés.

2016. aug. 25. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

# 4/4 Időpont tegnap 01:43


Azt azért tegyük hozzá, hogy sima postai levél nem számít, csak aminek a kézbesítése könyvelve is van rendesen (ajánlott, üzleti, stb.). Magyarul ha nem tudja bizonyítani a cég, hogy ő küldött akármit, akkor nem küldött semmit.

2016. aug. 26. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!