Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Gyerekelhelyezési perbe...

Gyerekelhelyezési perbe tanunak hivtak be. Muszáj elmenni?

Figyelt kérdés

Volt szomszédomékról van szó. Ha elmegyek csak annyit tudok mondani.h sokat ordibaltak egymással.


Én az ország másik felébe koltoztem nem rég. Tudom h téríték az utat,de annyi pénzem sincs h elmenjek. Jövő hónapban kapok csak fizut,annyi pénzem volt hogy el koltoztem és kifizettem egy hónapra a munkás szallot. Csak kajajegyeim vannak.


2016. nov. 8. 14:50
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Természetesen muszáj tanúskodni, mert az állampolgári kötelezettség.

Viszont kérelmezheted, hogy a lakóhelyed szerinti járásbíróságon hallgassanak meg, és ne kelljen a távoli bíróságra utaznod.

Írj egy beadványt, add elő, hogy nem tudsz utazni, és kérd, hogy a bíró rendelje el a lakóhelyed szerinti járásbíróság megkeresését. Ennyi.

2016. nov. 9. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Az pedig egetrengető butaság, hogy ne lenne következménye, ha a tanú nem megy el.

Ha először nem jelenik meg a tárgyaláson: bírság, és újra idézik. Ha másodszor sem jelenik meg: vagy még egy utolsó (magasabb) bírság és újra idézik, vagy - ez a bíró idegállapotától és az ügy súlyától függ - elővezetés elrendelése a tanú költségére (és ezt NEM fogja senki megtéríteni). Harmadik alkalom, ha van, mindenképp elővezetés. Ha távolra kell vinni, és nem érnének oda, az elővezetés jelenthet egy éjszakai fogdát is akár a közeli rendőrségen.

Én ügyvédként kértem már tanúra elővezetést polgári ügyben két alkalommal is - mindkétszer hozták is őket szépen bilincsbe verve a tárgyalási határnapra.

Bírságot meg vagy ezerszer kértem első alkalommal nem megjelenő tanúra. Ki is szabták mindig, a NAV pedig szépen végrehajtja. Ilyen egyszerű. Legközelebb pedig (a kettő elővezetettet kivéve) eljöttek maguktól is.

2016. nov. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!