Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyerekelhelyezési per az apa...

Gyerekelhelyezési per az apa egyetérthet lemondhat az anya részére?

Figyelt kérdés
én indítottam el a gyerekelhelyezési pert mivel a pàrommal szétmentünk,és elakartàk venni,jobban mondva a szülei..az első tàrgyalàs megvolt,nem volt békülés,megeggyezés..(nincs 2éves a kisfiúnk)de elvileg visszaakar minket kapni,és belemenne abba hogy papíron nàlam legyen elhelyezve.. Ez lehetséges így tàrgyalàsok között h lemondana a részemre?ilyet lehet?

2015. nov. 22. 18:31
 1/9 anonim ***** válasza:
Személy szerint nem értem a kérdést a hozzá fűzött magyarázat tükrében. Az, hogy "papíron nálam legyen elhelyezve" azt jelenti, hogy te elfogadnád, hogy a párodnál és szüleinél legyen a gyerek ?
2015. nov. 22. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A gyereket nem papíron helyezik el. A tárgyaláson lehet megegyezni, hol éljen a gyerek és mikor van a kapcsolattartás a másik szülővel..Ha nincs vita, akkor könnyebb a dolga a bírónak is.
2015. nov. 22. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Kérdező, lehet, minden további nélkül, egy polgári per bármely pillanatában joguk van a feleknek peren kívül megegyezni egymással.
2015. nov. 22. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

pontosítva..

nem valami megbízható a volt baràtom,nagyon befolyàsolható a szülei àltal,de közte hogy ha még van arra esély hogy újra együtt legyünk,akkor egyetért azzal hogy az anyànàl(nàlam) legyen végzés szerint.

Mondtam h rendben,(azért igy be lenne biztosítva a helyzetünk,hogy nehogy az legyen hogy visszamegyek hozzá és lelép a gyerekkel.) sajnos kinézem belőle fenyegetések miatt.

De azt mondta h beszélt az ügyvédjével ezzel kapcsolatba és azt mondta h ilyet nem lehet,hogy csak úgy beleegyezzen..mivel hogy az első tàrgyalàson közöltük hogy nincs megeggyezés..se békülési szàndék..és hogy rajtam múlik,mivel én inditottam el..vagy kibékülünk,és akkor nincs papír róla,vagy pedig eltarthat évekig is ez az egész bírósàgi huzavona..mire dönt a bírósàg.

2015. nov. 22. 23:40
 5/9 anonim ***** válasza:

Kérdező (#4) a helyzet az, hogy a párod ügyvédje helyében ennek az aláírásáról én is erőteljesen lebeszélném a párodat... ugyanis ez így semmiféle garanciát nem tartalmaz az ő számára. Érted, én nem ismerem egyikőtöket se, meg a konfliktusotokat se - úgyhogy azzal egy percig nem is foglalkoznék, hogy abban melyikőtöknek van inkább igaza - de egy ilyen aláírt megegyezés birtokában te simán megteheted, hogy tényleg le is lépsz - most vagy a látszat kedvéért 3 hónap múlva mondjuk - és ő már semmit sem tud tenni, úgy jár, mint a róka és a holló meséjében a holló, kiénekelték a csőréből a sajtot. Szóval nincs benne semmi garanciális elem, hogy te ezt nem azért forszírozod, hogy gyorsan lemenjen a per, és biztosan neked ítéljék a gyerek felügyeleti jogát, miközben - tegyük fel - eszedben sincs a kapcsolat újra kezdése...

Szóval nem, ilyen szituban azt tanácsolnám neki, hogy akkor szépen menjen le a per, első fokon, adott esetben másodfokon is, és biztosan nem azért, hogy többet keressek az ügyön. És utána még mindig újra kezdhetitek, ha akarjátok, sőt, jobb sansszal, mert egyikőtök sem lesz függő viszonyban a másiktól.

A másik lehetőség, amit említettél is, hogy vissza lehet vonni a pert. A harmadik lehetőség, hogy ki kell találni a megegyezésetekhez valami másik oldalt, ami biztosítja a win-win helyzetet, vagyis, neki jelent garanciát, hogy a megállapodással nem önmagát szívatja meg.

2015. nov. 23. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Kérdező, közben támadt egy ötletem is... egyezzetek meg papíron megosztott gyermekelhelyezésben és közös felügyeletben, és akkor mindketten biztosítva vagytok az ellen, hogy a másik egyszer csak fogja magát, és lelép a gyerekkel...

Na? EZT simán aláírhatja mindkettőtök, nincs benne semmi kiskapu-lehetőség. Úgyhogy ebbe 99,99%, hogy a bíró sem fog belekötni, beadjátok a megegyezést, ítéletbe foglalják, és kész. 1 db 15 perces tárgyalás...

2015. nov. 23. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha ő megbízhatatlan, te pedig megbízható vagy, nem fogják neki ítélni a gyereket.

Mit jelent, hogy a szülei el akarták tőled venni?

2015. nov. 23. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Mondtam h rendben,(azért igy be lenne biztosítva a helyzetünk,hogy nehogy az legyen hogy visszamegyek hozzá és lelép a gyerekkel.) sajnos kinézem belőle fenyegetések miatt. "


Megbízhatatlan, fenyeget, és te azon gondolkodsz, hogy adj-e neki esélyt? Ha aláír egy papírt, szerinted visszatartaná, hogy lelépjen a gyerekkel, ha egyébként képes lenne rá?


A helyedben kiharcolnám a bírságon, hogy a gyerek nálam legyen elhelyezve, és nem mennék vissza hozzá, ez biztos.

2015. nov. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

igen,mert megígérte hogy vàltozik,

és én nem szeretnék nevelő apukàt a kisfiamnak.

az a baj,hogy valaki valamit mond és azt csinàlja.. többek közt ezért mentünk szét.

én nem kötelezem h "mondjon le",ő ajànlotta fel bizonyítàsképp.. Én megmondtam neki h nem lépek vissza nekem a kisfiam többet jelent nála h a "talànra" adjak. És ezért kitalàlta ezt... nemtudom h van-e ilyen vagy lehet e még,azért érdeklődtem.

2015. nov. 23. 23:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!