Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Betegszabadság alatt mire...

Betegszabadság alatt mire kötelezhet a munkáltató? Sehol nem találok erre vonatkozó jogszabályokat.

Figyelt kérdés
Én azt gondoltam, ha bejelentettem, akkor a betegszabadság megkezdésétől semmire. Amíg betegszabadságon vagyok nem róhatna rám feladatot. Vagy kötelezhet arra, hogy a betegszabadságom alatt pédául én intézkedjek betegen átszervezésben, ami a kiesésem miatt szükséges lenne? Azt nem neki kéne átszerveznie?

2016. nov. 8. 14:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
nem kötelezhet semmilyen formában.
2016. nov. 8. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
de nem találom ezt sehol semmilyen formában a jogszabályban, mert általában betegszabadsággal kapcsolatban a napok száma, a kivehetőség módja, stb. ezek vannak tagllva, valahol átfutottam fölötte?
2016. nov. 9. 10:55
 3/6 kovpet ***** válasza:
Nem vagyok jogász, de a betegszabadságban benne van az, hogy SZABADSÁG, azaz nem kell dolgoznod olyankor. Komoly betegség esetén nem is tudnál... Az átszervezés meg a munka része, így mivel dolgoznod nem kell, azt sem kellhet csinálnod.
2016. nov. 9. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
betegszabadság alatt NEM dolgozol, SZABADSÁGON van, így nincs is értelme taglalni, hogy pontosan mire kötelezhet a munkáltatód, hisz azokon a napokon NEM DOLGOZOL.
2016. nov. 9. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

amikor nem dolgozok, azaz szabadságon vagyok, akkor is kötelezhet bizonyos dolgokra a munkáltató, ezek valahol jogszabályilag le vannak írva gondolom


pl. van bejelentési kötelezettséged

van titoktartási kötelezettséged esetlegesen

esetleg lehet olyan munkaszerződésed

lehet, hogy elérhető kell legyél, nem tudom

és még lehet ezer dolog

de hogy semmi nincs, és akkor mintha nem lennél a világon, az hülyeség

2016. nov. 9. 21:00
 6/6 anonim ***** válasza:

nos.. természetesen, ha ki volt vmi ilyesmi kötve a munkaszerződésedben, akkor persze.. de gondolom, akkor tudnál róla. Ha egy sima sablon mtk szerinti szerződést kötöttél, akkor nincs semmi különleges joga, de vedd elő és nyálazd át, ha ennyire aggódsz.

"van bejelentési kötelezettséged" - ha itt arra gondolsz, hogy értesíteni kell a munkáltatót, hogy táppénzre mész, ez magától értetődő.

"van titoktartási kötelezettséged esetlegesen" - fentebb említettem

"esetleg lehet olyan munkaszerződésed

lehet, hogy elérhető kell legyél" - fentebb említettem

"de hogy semmi nincs, és akkor mintha nem lennél a világon, az hülyeség" - betegszabadságon vagy, fel vagy mentve a munka alól. Ha már tájékoztattad a munkáltatód, hogy betegállományba vagy (és előreláthatólag meddig leszel), utána nem vagy köteles neki fel se venni a telefont, ő meg nem tehet semmit.

2016. nov. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!