Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Itthon előállított terméket...

Itthon előállított terméket árulhatok a facebookon bejelentési kötelezettség és adózás nélkül?

Figyelt kérdés

nem haladja meg a 600 ezret évente, és munkahelyem is van.

ami viszont nagyon is szemetszúrhatna a navnak, az ,hogy egy magas nívójú reklámszöveget írok a termékhez, amiben mondjuk komolyabb gyártóként hivatkozok magamra.


aki válaszol, annak megköszönném ha az állítását esetleg megpróbálná alátámasztani a dolgot valami cikkel.


2016. nov. 9. 13:15
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem. A NAV elkezdett az ilyenekre lecsapni és szúrópróba szerűen vásárol, és ha nincs számla, stb (mintha rendes vállalkozóként csinálnád) akkor elég borsosan megbüntet.

,,egy magas nívójú reklámszöveget írok a termékhez, amiben mondjuk komolyabb gyártóként hivatkozok magamra"

Az ilyennel pedig vigyázni kell, mert simán hamis reklámozásért megbüntetnek.

2016. nov. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem,nem árulhatsz.

Van különbség aközött,hogy egy anyuka eladja a kinőtt babaruhákat a facebookon és aközött,hogy otthon van egy magánvállalkozásod,ami abból áll,hogy előállítasz egy terméket,amit aztán eladsz.

2016. nov. 9. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem,de egyéni vállalkozóként már igen,és úgy elég kedvező feltételekkel tudsz adózni is.


Egyéni vállalkozó 2 perc alatt lehetsz,ha regisztrálod magad ügyfélkapun keresztül.

2016. nov. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
600 ezres határ a megvásárolt termékek eladására vonatkozik (volt rajta ÁFA), tehát a te esetedre nem. Kell a vállalkozói, adózás stb.
2016. nov. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

",egy magas nívójú reklámszöveget írok a termékhez, amiben mondjuk komolyabb gyártóként hivatkozok magamra"

Az ilyennel pedig vigyázni kell, mert simán hamis reklámozásért megbüntetnek."


#1

fú, de rég röhögtem ilyen jót... az alátámasztás kérését is beleírtam a kérdésre, az 100%-ban rád vonatkozik, mivel 100% laikuskéntválaszoltál, fogalmad nincs semmiről

2016. nov. 9. 14:47
 6/7 A kérdező kommentje:

szerintem műbizonylat is kellene a cuccról, mert elektronikai cucc.


az meg szerintem 200 ezer ft lenne, az meg már úgy nem éri meg

2016. nov. 9. 14:49
 7/7 A kérdező kommentje:
szóval egyéni vállalkozói mellé még kéne műbizonylat
2016. nov. 9. 14:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!